bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

До програми «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів» долучилось 518 шкіл
08.11.2018

У жовтні цього року в Україні розпочалася трирічна соціальна програма «Healthy Schools»*, учасниками якої стали 518 шкіл. Організаторами Програми є Центр «Розвитку КСВ» і Mondelēz International Foundation, а партнерами виступають українське представництво UNICEF разом з Міністерством молоді та спорту, Міністерством освіти і науки та Міністерством охорони здоров’я.

На участь у Програмі реєструвалися школи з усіх регіонів України. Найбільше заявок надійшло зі Львівської області (44 заявки), Дніпропетровської (41) та Запорізької (36). Серед усіх учасників переважають школи із невеликих містечок: їх 195. Також у проекті  185 сільських шкіл і 135 шкіл із великих міст.

Програма «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів» реалізовується у форматі конкурсу між школами-учасниками, що протягом року впроваджуватимуть різноманітні активності, направлені на популяризацію здорового способу життя серед школярів. Організатори дають учасникам необхідні рекомендації і набір готових активностей. Крім цього, кожна школа має також продумати і провести власні активності.

Свідчення і результати всіх заходів учасники вносять у спеціальні звіти кожні два тижні. У квітні 2019 року експертне журі на підставі цих звітів, тобто на підставі результативності та креативності учасників, оголосять п’ятьох переможців, які отримають гранти від 25 тис. грн до 130 тис. грн на закупівлю STEM-обладнання (S-science (наука), T-technology (технології), E-engineering (інженерія), M-mathematics (математика) для своїх шкіл. Всі заходи висвітлюються на сайті програми www.healthy-schools.org.ua .

«Коли ми відкривали реєстрацію на Програму, то зовсім не очікували, що матимемо стільки охочих долучитись до здорового руху. Інколи навчальним закладам радили реєструватись самі школярі або ж їх батьки. Ми маємо велику географію.  Третина шкіл — з сільської місцевості, багато з них вперше беруть участь в подібній програмі», – розповідає координатора Програми, менеджерка проектів для шкіл Центру «Розвиток КСВ» Тетяна Козловська.

Місія  Healthy Schools – сприяти здоровому способу життя серед дітей шкільного віку. Організатори проекту ставлять перед собою кілька завдань. По-перше, поширювати знання про здоровий спосіб життя, зокрема про його специфічні і маловідомі аспекти. По-друге, прищепити дітям звичку до раціонального харчування і активно-спортивного дозвілля. Ще одне завдання полягає в популяризації концепції «здорового дизайну» шкільних приміщень, шкільних їдальнь і місць відпочинку. Один із очікуваних результатів Програми – це створення спільноти, в якій школи-учасниці будуть обмінюватись набутим досвідом, а також ділитимуться успішними практиками із іншими українськими закладами середньої освіти.

«Нині багато створено ресурсів, рекомендацій для формування життєвих компетенцій здорового способу життя в молоді. Проте не вистачає заходів практичного спрямування з врахуванням вікових, психо-вікових особливостей сучасних дітей, дітей покоління Z. Не вистачає заходів, які б мотивували молодь дбайливо ставитись до здоров’я протягом життя, формували життєві навички ЗСЖ через ігрову, дослідно-проектну, експериментальну діяльність. Маємо надію, що проекти, які розроблять та реалізуються в закладах освіти у рамках програми «Healthy Schools» будуть сприяти реалізації даних завдань», – зазначила Василашко Ірина, завідувач сектору ДНУ ІМЗО.

Пілотний проект Програми, який відбувався протягом квітня-травня 2018 року, охопив 73 навчальні заклади з Київської та Сумської областей. Чимало учасників пілотного проекту долучились до цьогорічної Програми. Переможці також діляться своїми здоровими активностями, які вони продовжують реалізовувати навіть поза конкурсом.

«Мета таких програм – пропагувати здоровий спосіб життя серед дітей.  І практика в інших країнах, а також наш успішний пілотний проект в Україні свідчать про те, що діти відкриті до такої інформації і радо беруться впроваджувати в життя ті позитивні зміни, які ми їм пропонуємо. Беззаперечно, профілактика, зокрема методами освіти, залученням дітей до спорту, пропагуванням здорового харчування та створенням комфортних і здорових умов для навчання – це найкращий шлях, аби виростити здорове покоління» - прокоментувала Євгенія Денисьєва, менеджер з комунікацій «Монделіс Україна».

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.