bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

У Троїцької громаді обговорюються механізми формування ефективного бюджету участі

Якщо надати жителям Троїцької територіальної громади можливість самостійно вирішувати, на що витрачати частину місцевого бюджету?

Чи зможе такий механізм стати додатковим стимулом залучення громади до ефективної комунікації всередині між собою та з органами місцевої влади, а також до процесів розподілу бюджетних коштів на умовах врахування інтересів громади? 

       Щоб це з’ясувати, 30 жовтня 2018 р. в Луганської області в Троїцької об’єднаної громаді експертами Луганської обласної громадської організації «Громадська ініціатива Луганщини» було проведено тренінг в рамках «Школи місцевої демократії для ОТГ: Бюджет участі».

Нагадуємо, що раніше в рамках проведення заходів «Майстерні представництва та комунікації з владою в ОТГ» активні жителі громади виступили з декількома рекомендаціями, а саме: впровадження в громаді бюджету участі та створення органів самоорганізації населення для представництва інтересів мешканців. Тому в громаді була створена Робоча група з питань забезпечення участі громадськості в реалізації бюджетної політики Троїцької селищної ради, яка протягом вересня-жовтня розробляла відповідний проект Положення про Бюджет участі у Троїцькій селищній раді Троїцького району Луганської області.       

            Громадський бюджет/бюджет участі - інструмент прямої демократії та дієвий механізм взаємодії громади з органами місцевого самоврядування, за допомогою якого жителі ОТГ мають можливість  брати участь у прийнятті  рішень на місцевому рівні, щодо розподілу частини бюджетних коштів на втілення суспільно корисних ініціатив. Процес громадського бюджету активізує та залучає громаду, формує довіру  громадян до місцевої влади та сприяє їх взаємодії, а також допомагає у визначенні та вирішенні проблем, які найбільше хвилюють жителів ОТГ, зокрема периферійних населених пунктів. Крім того, громадський бюджет підвищує рівень відкритості та прозорості роботи місцевої влади, а також дозволяє жителям міста безпосередньо впливати на бюджетну політику ОТГ.

        Під час заходу учасники дізналися про переваги та етапи запровадження Бюджету участі та можливості практичного впровадження в громаді цього механізму.

Також пройшло активне обговорення можливості практичного впровадження в громаді цього інструменту та самого проекту Положення.

Захід проведено ЛОГО «Громадська ініціатива Луганщини» в рамках проекту «Ефективна комунікація – поштовх до дій та запорука розвитку громад на Луганщині»за фінансової підтримки МФ «Відродження».

Контакти

  • lekotan@ukr.net
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.