bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Дружківка впроваджуватиме єдину систему відкритих бюджетів закладів освіти
04.11.2018

30 жовтня представники відділу освіти Дружківської міської ради та Фонду «Об’єднання» (місто Херсон) підписали меморандум про співпрацю щодо впровадження системи OpenSchool.

Вже незабаром у системі відкритих бюджетів з’явиться детальна інформація про бюджетні та позабюджетні надходження і витрати по всім школам Дружківки.

Система OpenSchool створює умови для зручної та простої звітності в розрізі кожної школи або дитячого садка. Дозволяє відстежувати фінансову інформацію щодо батьківських благодійних внесків: скільки грошей та від кого вони надійшли, коли і на що їх витратили. Завдяки системі можна публікувати фото чеків та квитанцій оплати за послуги, які відповідають вимогам чинного законодавства. Та водночас дає можливість для краудфандінгу, адже відправити гроші на рахунок школи може будь-хто.

«Платформа є абсолютно безкоштовною. Вона успішно працює у Херсоні та дозволяє бачити дані по сфері освіти, формувати список пріоритетів, моніторити чи формувала адміністрація школи або садочка запит на усунення проблеми за рахунок бюджету або відразу пішла і попросила гроші у батьків», – прокоментував Юрій Антощук, голова Фонду «Об’єднання», координатор системи відкритих бюджетів OpenSchool в Україні.

У свою чергу очільниця відділу освіти Дружківської міської ради Світлана Лазебник під час підписання меморандуму зазначила, що впровадження системи Open School полегшить життя освітян щодо підготовки звітності. «Закон України «Про освіту» вимагає, аби заклади освіти, що отримують публічні кошти, обов’язково оприлюднювали на своїх веб-сайтах фінансові звіти про надходження та використання всіх отриманих коштів. Також інформацію про перелік товарів, робіт і послуг, отриманих як благодійна допомога із зазначенням їх вартості. Тому впровадження цієї системи дозволить нам створити умови для публічного звітування згідно з чинним законодавством», – підкреслила очільниця відділу освіти Дружківської міської ради Світлана Лазебник.

Захід був організований громадською організацією «Нова Дружківка» та проходив у рамках проекту, який виконує Інститут висвітлення війни та миру за підтримки МЗС Королівства Норвегії.

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.