bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Інтеграція молоді з зони АТО в приймаючі громади Харківської області
29.10.2018

В сучасній Україні відбувається багато переломних подій, змінюються зовнішньо-політичні відносини, внутрішній лад держави, процеси децентралізації змінюють застарілі шляхи бюджетних надходжень. 

Зміни дуже серйозні і дуже різнопланові. Тоді як українське суспільство стало на шлях євроінтеграції, деякі його представники опинилися в стадії ресоціалізації. Тобто наші співвітчизники вимушені вливатися у суспільство заново. Цей процес є багатогранним та багатоетапним, він складний психологічно. І саме ці питання досліджувалися під час проведення дох фокус-груп. Меті дослідження було дослідити й оцінити рівень соціалізації та ресоціалізації ВПО й студентів з тимчасово окупованих територій серед студентського колективу та приймаючих громад.

Заходи, направлені на комунікацію із фокус-групою студентів та подальший її аналіз щодо рівня соціалізації були проведені з представниками Харківської студентської спільноти в рамках проекту «Громадський супровід інтеграції студентської молоді з числа ВПО і студентів з тимчасово окупованих територій в приймаючі громади Київської, Львівської, Харківської та Херсонської областей» 13 та 16 жовтня 2018 року».  Протягом 3 годин студенти фокус-груп, разом з модераторкою групи Оленою Агаповогою, обговорювали питання інтеграції учасників в студентське середовище, про вступ до вишу та співвідношення очікуваного та реального, про стереотипи, що пов’язані з студентами – внутрішньо-переміщенними особами (ВПО), нагальні проблеми, з якими ВПО зустрічаються при різних життєвих сценаріях.

Учасники фокус-груп активно приймали участь в обговоренні та ділися власним досвідом. Так, одноголосно визначили, що спочатку, студентів ВПО виокремлювали серед інших, завищуючи оцінки чи надаючи окрему допомогу. Серед студентів молодших курсів, дискримінація не спостерігається і такі студенти почувають себе повноцінними учасниками колективів. Жвавого обговорення дістало питання складнощів комунікації місцевих студентів зі студентами ВПО. Думки респондентів розійшлися, адже деякі студенти зазначили, що не мали особливих проблем у налагодженні спілкування. Натомість інші, стикалися із певними комунікативними бар’єрами, що пояснюється процесом соціалізації та адаптації, як для місцевих студентів, так і для студентів ВПО.

На фінальному етапі обговорення учасники фокус-групи запропонували можливі  шляхи вирішувати питання та проблеми ВПО на місцевому рівні та використовувати індивідуальний підхід до кожного студента ВПО, підвищити рівень психологічної допомоги студентам ВПО – в закладах вищої освіти та організовувати дозвільну активність поза навчанням, а також надалі створювати умови для соціалізації та не виділяти по-особливому дану соціальну категорію. Також доцільно запроваджувати соціальну програму по житлово-побутовим умовам.

За результатами проведення фокус-груп визначені проблемні питання (психологічні, світоглядні, побутові, навчальні, національно-культурні) Харківського студентства, досліджено ступінь інтегрованості учасників у студентське середовище, сформовані пріоритетні напрямки і пропозиції щодо подолання наявних проблем та\або покращення взаємовідносин.

Харківське студентство цілісне та відкрите до нових його членів. Звісно, існують певні складнощі при адаптації.

За результатами проведення 8 фокус-груп у 4 областях, Коаліцією регіональних ініціатив «Толока», буде підготовлено узагальнений звіт та рекомендації з удосконалення регіональних політик.

Захід організовано ГО «НОВА Енергія» та ВМГО «ПОРУЧ»  в рамках проекту «Громадський супровід інтеграції студентської молоді з числа ВПО і студентів з тимчасово окупованих територій в приймаючі громади Київської, Львівської, Харківської та Херсонської областей» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Контакти

  • Віталій Филенко Тел.: +38095 00 84 991

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.