bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Реалізація права на пенсію у зв’язку з втратою годувальника – вирішуємо у досудовому порядку

До Краматорського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулась особа з питання відмови їй з боку УПФУ у переводі її з пенсії за віком на пенсію в зв’язку з втратою годувальника після її померлого чоловіка.

Громадянці було відмовлено Управлінням пенсійного фонду у прийнятті заяви та пакету документів для переводу її на пенсію в зв’язку з втратою годувальника, так як у неї відсутнє рішення суду про встановлення факту сумісного проживання разом з чоловіком та перебування на його утриманні.

Для вирішення цього питання Наказом Центру № 373-ц від 17.04.2018 рклієнтці було призначено заступника начальника відділу представництва Майю Залізняк.

Крім того, справа ускладнювалась тим, що клієнтка є внутрішньо переміщеною особою та усі довідки про спільне проживання її з чоловіком на момент його смерті були видані на непідконтрольній території. Але під час розгляду документів було встановлено, що померлий чоловік теж перебував на обліку як внутрішньо переміщена особа за тією ж самою адресою, а також перебував на обліку та отримував пенсію в УПФУ у м. Краматорську.

Відповідно до ст. 36 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім’ї померлого годувальника, які були на його утриманні.

Батьки і чоловік (дружина) померлого, які не були на його утриманні, мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника, якщо втратили джерело засобів до існування.

Непрацездатними членами сім’ї вважаються чоловік (дружина), якщо вони є особами з інвалідністю або досягли пенсійного віку.

Члени сім’ї померлого годувальника, для яких його допомога була постійним і основним джерелом засобів до існування, але які й самі одержували пенсію, мають право, за бажанням, перейти на пенсію у зв’язку з втратою годувальника.

Таким чином, сама вимога УПФУ про встановлення факту спільного проживання громадянки з її чоловіком на момент його смерті вже є необґрунтованою та такою, що порушує її права та законні інтереси. Крім того, в зв’язку з тим, що клієнтка як і її померлий чоловік отримували пенсію в одному і тому ж пенсійному фонді, не було труднощів у встановленні різниці між їх пенсіями, щоб визначити, що для жінки дійсно пенсія чоловіка була основним джерелом засобів до існування, так як окрім пенсії інших доходів вона не має.

Отже, представником клієнтки була надана допомога у складанні заяви про призначення/перерахунок пенсії та запропоновано подати її із доданими до неї документами через канцелярію (із обов’язковим проставлянням вхідного номера) або надіслати поштою рекомендованим листом з описом вкладення.

На підставі поданої заяви УПФУ у м. Краматорську жінку було переведено з пенсії за віком на пенсію в зв’язку з втратою годувальника після її померлого чоловіка без будь-якого рішення суду, тобто справу було вирішено у досудовому порядку.

За безоплатною правовою допомогою, юридичними консультаціями та роз’ясненнями законодавства звертайтесь до установ системи безоплатної правової допомоги:   

 

Краматорський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги  м. Краматорськ, вул. Академічна, буд.20 тел: (099) 266-91-62 

Торецьке бюро правової допомоги - м. Торецьк, вул. ГероївПраці, 3, тел.: (099) 478-67-48, 

Костянтинівське бюро правової допомоги - м. Костянтинівка, вул. Театральна, 5, тел.: (099) 621-91-72 

Дружківське бюро правової допомоги - м. Дружківка, вул. Короленка, 1, тел.: (095) 548-09-34, 

Добропільське бюро правової допомоги - м. Добропілля, вул. Незалежності, 35, тел.: (095) 209-70-74, 

Слов’янське бюро правової допомоги - м. Слов’янськ, вул. Університетська, 47, тел.: (066) 368-00-63 

Бахмутське бюро правової допомоги - м. Бахмут, вул. Василя Першина, буд. 11, тел.: (050) 654-76-61, 

Авдіївське бюро правової допомоги - м. Авдіївка, вул. Молодіжна, буд.1, тел.: (050) 545-56-78, 

Лиманське бюро правової допомоги - м. Лиман, вул. Пушкіна, буд. 12 б, тел.: (095) 688-54-64, 

Олександрівське бюро правової допомоги - смт. Олександрівка, вул. Самарська, 5, тел. 

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103

 

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.