bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Розвиток сільських територій – це спільне завдання влади, бізнесу та громадян

Для того, щоб Україна якнайшвидше стала повноправним учасником ЄС, головне – чітко розуміти зміст Угоди про асоціацію «Україна-ЄС» і злагоджено діяти для її виконання на місцях.

Органи державної влади в центрі мають напружені завдання по формуванню галузевих та секторальних політик, узгоджених з відповідними політиками ЄС, гармонізації національного законодавства з директивами ЄС. Органи державної влади на регіональному, обласному рівні, повинні реалізувати євроінтеграційну політику, доносити інформацію про те, куди і як мають прямувати різні верства суспільства для того, щоб створити такі умови економічної діяльності та життя, які існують в країнах ЄС, сприяти виникненню синергії від окремих дій на реалізацію положень Угоди про асоціацію. Українські ж виробники, у тому числі аграрної сировини та харчової продукції, на самих глибоких рівнях мають узгоджувати з європейськими вимогами та стандартами технологічні процеси і характеристики продуктів. Для зміцнення свого економічного стану та залучення інвестицій вони мають обліковувати технології, бренди та географічні зазначення як об‘єкти інтелектуальної власності та нематеріальні активи. Про це говорили у Конгрес-Центрі Сумського державного університету під час дебатів щодо завдань різних верств регіону на реалізацію Угоди про асоціацію “Україна-ЄС” на дебатах, організованих за сприяння Європейського Союзу та Міжнародного фонду “Відродження” в межах проекту “Громадська синергія”, а також за підтримки в регіоні Сумського відокремленого підрозділу Центру розвитку місцевого самоврядування, міського Центру підтримки бізнесу, Сумського НіTech офісу та Сумського національного аграрного університету

Керівник обласного Центру інформаційної підтримки бізнесу Тарас Савченко розповів про підтримку євроінтеграційний зусиль малого та середнього бізнесу в області. Очільник департаменту агропромислового розвитку Сумської обладміністрації Олександр Маслак надав вичерпну інформацію про стан аграрного сектору та розвитку сільських територій. Він зазначив, що саме малим сільгоспвиробникам влада сьогодні надає і увагу, і фінансову допомогу, що відповідає європейській практиці. Однак, як зазначив керівник місцевого Агентства юридичної допомоги Володимир Конорев, зусилля влади не спрацьовують, оскільки ефективній співпраці влади і сільгоспвиробника заважає недовіра селянина не тільки до посадових осіб, але й до власних сусідів. Науковці області, очолювані засновником першої в Україні кафедри міжнародного менеджменту і євроінтеграції професором Любов‘ю Михаловою, розповіли про свої численні напрацювання в сфері наближення систем управління територіями, запровадження євростандартів в діяльність українського виробника. Однак шляхи запровадження європейських практик в життя стали предметом гарячої дискусії на дебатах.

Експерти ГО “Аналітичний центр Аграрного союзу України” Лариса Старікова та Юлія Слива пояснили, яким саме чином питання технічного регулювання, фітосанітарного благополуччя, інтелектуальної власності та розвитку сільських територій тісно взаємопов‘язані між собою і як оптимальним чином їх можна застосувати на практиці. Зрештою учасники дебатів дійшли думки, що експертному середовищу потрібно більш тісно співпрацювати і шукати більш ефективні шляхи комунікації з представниками об‘єднаних територіальних громад та з сільгоспвиробниками.

Довідкова інформація: Дебати проходили під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС. Проект “Дебати в регіонах щодо розвитку сільських територій в контексті Угоди про асоціацію (стандарти для продукції, фітосанітарне благополуччя, запровадження інновацій)”, який реалізує ГО “Аналітичний центр Аграрного союзу” сприяє реалізації Угоди про асоціацію України та ЄС, а саме положень Глави 3 “Технічні бар‘єри у торгівлі”, Глави 4 “Санітарні та фітосанітарні заходи”, Глави 9 “Інтелектуальна власність” Розділу IV “Торгівля і питання, пов‘язані з торгівлею” та Глави 17 “Сільське господарство та розвиток сільських територій” Розділу V “Економічне та галузеве співробітництво”. Аналітичну нотатку про взаємозв‘язок Глав 3, 4, 9 Розділу IV та Глави 17 Розділу V, Нотатку про зміст Глави 3 “Технічні бар‘єри у торгівлі”, Нотатку про зміст Глави 4 “Санітарні та фітосанітарні заходи”, Нотатку про зміст Глави 9 “Інтелектуальна власність” та завдання для цільових аудиторій, у тому числі для керівників сільгосппідприємств, на її виконання можна знайти на сайті Аграрного союзу України за наданими посиланнями.

Контакти

  • Марина Мединська (063) 422 69 49 ac.agrouu.euro@gmail.com
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.