Форум «Відкриті дані - шлях до довіри та розвитку»

9 жовтня 2018 року у м. Вінниці проведено OPEN DATA FORUM  (Форум) «Відкриті дані - шлях до довіри та розвитку» Організатори Форуму: ГО «Центр Поділля-Соціум» (м. Вінниця).

Організатори Форуму: ГО «Центр Поділля-Соціум» (м. Вінниця).

 Форум «Відкриті дані - шлях до довіри та розвитку» проводено за підтримки Департаменту освіти Вінницької міської ради (директорка пані Оксана Яценко)

Організаційна та фінансова підтримка здійснена Фондом «Об’єднання» та Антикорупційною ініціативою Європейського Союзу.

Учасниками та учасницями Форуму стали директори та директорки усіх шкіл міста Вінниці, експерти та експертки з українських та міжнародних фондів, активні представники та представниці громадськості та батьків школярів та школярок, зацікавлені громадські організації.

Мета Форуму: створення платформи для спільного пошуку можливостей ефективного використання соціально-економічного потенціалу відкритих даних й обговорення трендів та інновацій у практиці застосування даних на користь розвитку локальних спільнот.

Організатори Форуму переконані, що західсприятиме поширенню різних моделей співпраці між батьками школярів та школярок, навчальними закладами, органами влади та організаціями громадянського суспільства. На Форумі презентували сучасні методи та інструменти розвитку громад на основі використання відкритих даних, а також освітні можливості для дітей та молоді. Зокрема, учасникам та учасницям презентували Єдину систему відкритих бюджетів шкіл, систему  ProZorro та DOZORRO, можливості інструментів використання відкритих даних м. Вінниці.

На Форумі крім того, були презентовані і можливості для розвитку навчальних закладів, зокрема навчальні програми для розвитку співпраці шкіл європейського простору eTWINNING PLUS, програма «Демократична Школа».

Оксана Яценко, директорка Департаменту освіти Вінницької міської ради, зазначила:«Ми працюємо  у відповідності до ст. 30 ч. 2 та 3 нового закону України «Про Освіту» про прозорість та відкритість. Ми підтримуємо ідею відкритих бюджетів та ініціативу впровадження у Вінниці Єдиної системи відкритих бюджетів шкіл. Саме ця ініціатива імпонує нам тим що, школи міста матимуть можливість звітувати в єдиному форматі з дотриманням вимог чинного законодавства України. Крім того, система має змогу не тільки показувати фінансові надходження та прозорість, а й показувати потреби шкіл».                             

Андрій Жнивін, співзасновник та Координатор з зовнішніх комунікацій Єдиної системи відкритих бюджетів шкіл,голова ГО «Центр досліджень суспільства»  (м. Херсон) зазначив: «Заходи, на яких громадськість може ділитись досвідом впровадження інструментів з використанням відкритих даних, дуже важливі для України. В короткостроковій перспективі ці інструменти впроваджуються в різних галузях, в довгостроковій, громада зможе впливати на розподіл бюджетних коштів та контролювати витрати на будь якому етапі. Також це вагомий інструмент громади в боротьбі з корупцією».

Презентації виступів експертів та експерток на Форумі можна скачати за посиланням  https://fex.net/765448964939

Дякуємо учасників та учасниць Форуму за активну участь у заході та сподіваємось на те, що отримана інформація та знання принесуть користь.

Сергій Проценко, голова правління ГО «Центр Поділля-Соціум»

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 1  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi

Мої активи

Нові можливості з ГУРТом! 

Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.