bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Канада передала гуманітарну допомогу лікарням Харківщини

Медичне обладнання, зібране канадськими доброчинцями, прибуло на Харківщину. Частина гуманітарної допомоги призначена для районів області: Первомайського, Близнюківського, Валківського та Барвінківського. Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області, який з минулого року співпрацює з канадськими партнерами, виступив одним із ініціаторів проекту та скоординував роботу з районними лікарнями.

Контейнер з медобладнанням надіслала до України Манітобська Провінційна Рада Конгресу Українців Канади за організаційної підтримки ГО «Ініціатива Е+».

Усього з Канади прибуло кілька тонн вантажу загальною вартістю понад 50 тисяч канадських доларів. Це електрифіковані лікарняні ліжка, оглядові кушетки, інвалідні візки, ванночки для немовлят, тонометри, пересувні столики для медикаментів, витратні матеріали. Головним спонсором гуманітарної допомоги виступила Манітобська Провінційна Рада Конгресу Українців Канади, а її транспортування оплатили місцевий відділ Конгресу Українок Канади і Ліга українських католицьких жінок при парафії Св. Анни у Вінніпезі.

«Приладдя й товари є нові та вживані, пожертвувані лікарнями, медичними установами й фірмами медичного обладнання в Манітобі. Вживане обладнання було перевірене щодо його функціонування й були додані електричні перетворювачі, щоб воно могло працювати по українській напрузі. Головний партнер збору приладдя – це International Hope Canada, благодійна організація, базована у Вінніпегу, яка зібрала більшість обладнання і медичного приладдя й призначила їх для доставки в Україну, – розповідає координатор проектів Манітобської Провінційної Ради Конгресу Українців Канади Остап Скрипник. – А в самій Україні велику підтримку нам надав Фонд соціального розвитку, який допоміг визначити нагальні потреби лікарень Харківської області».

Доставлену до Харкова гуманітарну допомогу було розподілено між шістьма медичними закладами: Первомайською, Близнюківською, Валківською та Барвінківською районними лікарнями, а також Інститутом загальної та невідкладної хірургії ім. В.Т. Зайцева і Харківським військовим шпиталем. Саме шпиталь надав приміщення та техніку для розвантаження контейнеру з медичним приладдям. Солдати разом з волонтерами оперативно розсортували обладнання й відвантажили його безпосередньо до лікарень.   

«Маю сказати, що без такої злагодженої допомоги як з Канади, так і з України нічого б не сталося. Треба подякувати всім, хто до цього причетний»,  – каже місцевий волонтер Тарас Паславський.

Гуманітарна допомога з Канади для районних лікарень Харківщини – це результат виконання Фондом своїх зобов’язань, передбачених меморандумами про співпрацю з цими медичними закладами. Меморандуми було підписано у 2017 році під час передачі лікарням канадських реанімобілів. Окрім допомоги з технічним обслуговуванням цих авто, Фонд ініціював перемовини з канадцями щодо закупівлі медичного обладнання. І ось результат – три з половиною тонни приладдя, що допоможе закладам відчутно покращити умови перебування своїх пацієнтів в стаціонарі.

«Коли ми тільки починали співпрацю з канадськими благодійниками, мало хто вірив, що наші обіцянки справдяться. Але торік ми передали 4 швидкі з Канади районним лікарням, а цього року передаємо медичне обладнання, яке також було люб’язно надано нашими канадськими партнерами. Тож ми тримаємо слово, яке дали. Приємно, що у Канаді розуміють проблеми, які є в сфері охорони здоров’я України та зокрема Харківської області. І коли наші партнери формували цю гуманітарну допомогу, то врахували побажання районних лікарень», - зазначає Євген Шаповал, голова правління Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області.

Представники канадської сторони наголошують: співпраця з Україною триває. Благодійники вже планують нові гуманітарні проекти, які буде реалізовано у найближчі роки. 

Контакти

  • rozvytok.fund@gmail.com
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.