24-27 серпня 2018р. на Чорноморській косі, під Очаковом, на узбережжі Чорного моря» відбувся фінал ХХ ювілейної Студреспубліки під лозунгом «ХХ років для України – Покоління Республіки». 20 років Студреспубліка є унікальним майданчиком, який об’єднує небайдужих до майбутнього України, думаючих і прогресивних українців – активну молодь й інтелектуалів/ок.
Головний висновок із роботи над темою «Як досягти прогресу і миру в Україні та на планеті» – України може не стати, якщо наша країна терміново не вийде на шлях миру і прогресу.
У фіналі ХХ ювілейної Студреспубліки-2018 (Миколаївська обл., Очаківській р-н, курорт Чорноморка, комплекс «Спортіум») взяли участь представники/ці з усієї країни. З’їхалися активні студент(к)и, прогресивна молодь, випускники/ці Студреспубліки різних років, провідні експерт(к)и, аби об’єднавшись, працювати над викликами, невирішення яких убиває нашу Україну. Яких же висновків досягли республіканці, про деталі ОДГ і мульти-фестивальну частину, кого обрали депутат(к)ами Студентського парламенту та Студентським президентом України — читайте в офіційному пострелізі.
Тема цього року «Як досягти прогресу і миру в Україні та на планеті» фіналізує всю нашу складну, але захопливу роботу, всіх ігор й інших проектів за 20 років безперервного мисленнєвого та творчого пошуку в напрямку модернізації, є актуальною та передовою в глобальному масштабі. Тому і Гра була складною, напруженою і вимагала максимальної мобілізації тих, хто справді обстоює мир і прогрес, хто розуміє, в якій сумній ситуації перебуває Україна, що або ми навчимося вирішувати самі свої проблеми, або кінцево перетворимося в демодернізовану глушину світу.
Під час офіційного відкриття ХХ ювілейної Студреспубліки, Павло Вікнянський, лідер республіканців, привітав усіх із Днем незалежності та підкреслив, щонаші 20 років для України це ціле покоління Республіки, яке фундує, розвиває Українуй обов’язково зробить так, щоб ми були серед топ-20 найбільш розвинених держав світу: «Ми досягнемо миру і прогресу для України тільки спираючись на нашу солідарність, єдність, інтелект».
Під час церемонії відкриття також виступив Костянтин Ващенко, засновник Студреспубліки, голова Національного агентства України з питань державної служби, а також заступник командира 79-ї Миколаївської окремої десантно-штурмової бригади підполковник Ярослав Калашник.
Вітальні слова учасникам/цям фіналу надіслали голова Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму, перший заступник Міністра освіти і науки України і співавторка програми «Студентська республіка», соціальна психологиня Зоя Гаркавенко, котра ще подарувала організатор(к)ам рідкісні значки, виготовлені 20 років тому з нагоди першої Студреспубліки.
Студреспубліку відвідали керівники регіону, який гостинно приймав ювілейний фінал - діючий Миколаївський міський голова і Миколаївський міський голова (2013-2015), . Вони поспілкувалися з учасниками/цями, відвідали засідання оргкомітету однієї з ігрових партій, презентацію партійних програм, а також суб-фестиваль «Дебати». Грузію на події представляв Міндія Сікхарулідзе, друг Студреспубліки, начальник відділу молоді Департаменту молоді та спорту Автономної Республіки Аджарія.
Ще одним гостем фіналу ХХ Студреспубліки став Львівський міський голова. Він відвідав Форум республіканців, який відбувся у форматі ток-шоу, в якому без жодної цензури можна було задати питання цьому українському топ-політикові.
Тема великої гри-2018– про дуже наболіле. Учасники/ці оргдіяльнісної гри пропрацьовували питання досягнення миру в Україні та світі, розробляли бачення організації нового просвітництва та розумної солідарності в суспільстві, крім того - працювали над візією миру для всієї планети.У підсумку Гри оформилися 2 політичні партії: «Синє вугіллячко» та «Мир і прогрес».
На виході ж із Гри сформувалось дві позиції:
● соціальне підприємництво та молодіжні центри. Позиція «Синього вугіллячка» - досягнення прогресу та миру через подолання бідності та створення широких можливостей для людей. Серед основних ідей, які учасники/ці ігрової партії планують реалізувати вже найближчим часом - створення молодіжного центру та соціального кафе, організація студентського обміну між регіонами, докладання зусиль до покращення якості освіти в школах.
Щодо візії миру на планеті: після досягнення миру в Україні, ми маємо на себе взяти ініціативу вирішення конфліктів у всьому світі, ініціювавши новий Рух неприєднання (v. 2.0) і створення міжнародної миротворчої організації, фактично альтернативної ООН.
● мультиплікація досвіду Студреспубліки. «Прогрес і мир» пропонувала потужніше займатися просвітництвом, використовуючи формати громадянських лекторіїв та ОДГ, серйозно активізувати роботу всеукраїнських молодіжних парасолькових об’єднань. Для врегулювання збройного конфлікту на Сході - важливим кроком може бути зустріч студентів із різних регіонів України, у т.ч. із тимчасово непідконтрольних територій, при участі західних студентів.
У виборах нового Студентського президента України перемогу здобув Тимур Нижніковський, студент Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова (Миколаївська обл., партія «Мир і прогрес»).
У змаганні партій, котрі утворилися на базі позицій ОДГ, перемогло «Синє вугіллячко» (53% проти 47%), відповідно до складу Студентського парламенту України-2018/2019 були обрані: Лусіне Арутюнян (Рівненська обл.); Ірина Воронова (Донецька обл.); Костянтин Гальцев (Дніпропетровська обл.); Олександра Кіріцева (Донецька обл.); Руслана Писаренко (Полтавська обл.); Владислав Призов (Полтавська обл.); Олександр Терен (Рівненська обл.); Дмитро Томенко (Полтавська обл.); Ельміра Чепіга (Донецька обл.); Дар’я Чернявська (Миколаївська обл.).
Працювали 3 доби з учасниками/цями, читали факультативи, консультували їх експерт(к)и ювілейного фіналу: Наталія Бельченко, Костянтин Ващенко, Максим Гардус, Сергій Грабський, Юрій Гусєв, Андрій Єрмолаєв, Руслан Коцаба, Олександр Ктиторчук, Віталій Кулик, Олег Лебединський, Олег Мінгальов, Андрій Окара, о. Антоній Рудий та ін. Skype-факультатив прочитав Сергій Дацюк.
Окрім дуже насиченої змістовної програми близько 6 сотень учасників/ць нон-стоп змагалися у 20 крутих суб-фестивалях, 6 із яких були ініційовані спеціально до ювілейної Студреспубліки, а також мали чудову можливість насолодитися змістовним дозвіллям і південним сонцем і морем. Разом із церемонією урочистого закриття «двадцятки» проходив яскравий Конкурс краси особистості «Перша Леді», перемогу в якому здобула чарівна вінничанка Катерина Тимощук, студентка Вінницького національного медичного університету ім. М.І.Пирогова.
Загалом, цьогорічна ОДГ була дуже модельною щодо ситуації в Україні. Реального вирішення проблеми війни, застосування різноманітних інструментів діалогу у Грі прагнули переважно представники/ці Донбасу (найактивніша змістовна група у Грі – тамошня молодь).. Отже, бачимо, що задачі масштабного громадянського просвітництва та пошуку формул розумної солідарності громадян заради миру, прогресу, модернізації України є не просто очевидними, а потребують якомога скорішої реалізації.
* * *
Організатори: ВМГО «Студентська республіка» за оргпідтримки Міністерства освіти і науки України, підтримки Міністерства молоді та спорту України.
Інформаційні партнери: телеканал OTV, Стильне радіо «Перець ФМ», ресурсний центр «ГУРТ».
Коментарі