Конференція «Дієві інструменти протидії корупції» пройшла в місті Чернігові 29 травня 2018 року. Всі учасники заходу, а це понад 40 представників активної громадськості та журналісти Чернігівщини мали змогу ознайомитись, обговорити та змістовно поспілкуватись щодо реалій впровадження антикорупційної реформи в регіонах Україні.
Відкриваючи конференцію, Олександр Підгорний, керівник Чернігівського Центру Прав Людини, зауважив, що як свідчить практика, ухвалення навіть досить прогресивного антикорупційного законодавства не гарантує досягнення відчутних результатів, тоді як громадські організації і медіа, залучені до імплементації антикорупційного законодавства, можуть і повинні впливати на покращення ситуації.
Про важливість протидії корупції та розвитку громадянського суспільства було зазначено у вітальному виступі народного депутата України Анни Романової.
За словами Арсена Дідура, заступника голови Чернігівської обласної ради, нині в країні діє система закритих можливостей або можливостей для обмеженої кількості монополістів. А заможне суспільство і вільна від корупції країна – це, насамперед, відкрита ринкова економіка, прозорі, чесні та зрозумілі правила гри для бізнесу, антикорупційний суд і вільне виборче право.
Конференція складалася з пленарного засідання «Реалії імплементації антикорупційної реформи в регіонах», панельної дискусії та секційних засідань на теми «Чи здатні журналістські розслідування стати знаряддям ефективної боротьби з корупцією на місцевому рівні» і «Як розширити існуюче інформаційне поле в сфері боротьби з корупцією для закріплення традиції постійного й якісного громадського контролю за діями влади».
В панельній дискусії брали участь:
Учасники мали змогу ознайомитись, обговорити та обмінятись думками стосовно існуючих практик та досвіду щодо протидії корупції, а також шукали відповідь на питання, як підтримати взаємодію активістів та медіа для поширення успішних практик протидії корупції.
Результати, які були представлені учасниками конференції, демонструють, що в Україні громадяни можуть ефективно використовувати інструменти громадського контролю за впровадженням норм антикорупційного законодавства та протидіяти корупції. Учасники також підкреслили важливість суспільного діалогу щодо необхідності протидії корупції.
На завершення учасниками конференції прийняли Резолюцію конференції «Дієві інструменти протидії корупції».
Загалом конференція пройшла у теплій, дружній атмосфері, яка проявилась своєю високою результативністю, активністю її учасників, а також отриманням безцінного досвіду у сфері протидії корупції.
Проект «Сприяння імплементації антикорупційної реформи в Чернігівському регіоні» здійснюється за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.
Коментарі