bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Десять громад на сході України опрацювали стандарти та ключові принципи громадського бюджету
18.05.2018

У п'яти містах та п'яти об'єднаних територіальних громадах Дніпропетровськoї, Запорізької та Харківської області з 2 квітня по 11 травня 2018 року експертами Фундації ПАУСІ проведено вступні семінари з впровадження та розвитку громадського бюджету.

Для міст Чугуїв, Первомайський, Кам’янське, Кривий Ріг та Мелітополь громадський бюджет не є чимось незвичним, у цих містах його вже реалізовують. Об’єднані територіальні громади: Чернігівська, Широківська, Приморська, Томаківська та Нововодолазька такий інструмент партиципації впроваджують вперше.

На семінарах українські та міжнародні експерти ПАУСІ ділилися досвідом реалізації громадського бюджету у своїх громадах. Увагу учасників акцентовано на результатах бюджету участі, його впливі на громадськість та органи місцевого самоврядування. Розглянуто історії успіху, основні виклики та проблеми, які виникали під час організації процесу партиципаторного бюджетування.

Міжнародні експерти: Пшемислав Гурскі, Даріуш Крашевський та Кшиштоф Фільцек зосередилися на використанні польського досвіду для вдосконалення бюджетів участі в українських громадах. Цікавим був досвід міст Лодзь та Варшава, інших міст та гмін у організації інформаційної кампанії, подання проектів, голосування, проведення моніторингу та оцінки процесу. Окремо розглянутий досвід участі навчальних закладів у розвитку громадського бюджету та окремий партиципаційний механізм громадської участі - Фонд солтиства.

Кшиштоф Фільцек, виконавчий директор Фундації ПАУСІ

Цікавим та практичним виявився досвід Грузії. Михаїл Аслікян, експерт Фундації ПАУСІ, розповів про досвід запровадження громадського бюджету у чотирьох муніципалітетах, організацію роботи місцевих координаторів та метод вибору проектів до реалізації шляхом консенсусу.

Семінари складалися з інформаційної та практичної частини. Групами учасників опрацьовано цілі громадського бюджету, пропозиції щодо основних етапів, інформаційної кампанії, створення робочих органів. У містах, які впроваджують громадський бюджет проведено аналіз та оцінку кожного етапу бюджету участі: від підготовки процесу до реалізації проектів та моніторингу та оцінки. Напрацьовано пропозиції щодо внесення змін до Положень про громадські бюджети, механізмів заохочення мешканців до участі.

Михаїл Аслікян, експерт Фундації ПАУСІ, Грузія

Окремо розглянуто питання принципу деліберації у ході реалізації громадського бюджету. Групи напрацювали матеріали щодо організації зустрічей на кожному із етапів бюджету часті, спільної підготовки проектів мешканцями визначеної території та різними соціальними групами: внутрішньо переміщених осіб, людей із інвалідністю, національних меншин.

Насичені півтора місяці роботи вже дали перші результати. У Чернігівській, Томаківській, та Нововодолазькій ОТГ підготовлено моделі реалізації громадського бюджету в ОТГ та включення старост до організації процесу, а саме: поділ громади на страростинські округи та проведення зустрічей щодо підготовки та вибору проектів.

Окрім цього, проводиться підтримка інформаційної кампанії щодо заохочення жителів до участі у громадському бюджеті. Фундацією ПАУСІ здійснено переклад двох посібників: «Сценарій зустрічі, присвяченої тематиці громадського бюджету в школах» та «Сценарій марафонів написання проектів».

Наприкінці червня на представників десяти громад очікує навчальна поїздка до Польщі, де вони зможуть ознайомитись із найкращими практиками впровадження бюджету участі польських міст та гмін.

Всього в семінарах взяло участь 326 осіб, серед яких представники виконкому місцевих адміністрацій, депутати місцевих рад, старости, представники громадянського суспільства, молодіжних організацій, автори проектів тощо.

Вступні семінари проведені у рамках проекту «Громадський бюджет на сході України – інтеграція заради розвитку», який реалізується Фундацією ПАУСІ у рамках Ініціативи «Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб», що виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ за дорученням уряду Німеччини.

Детальніше про Проект дивіться за посиланням.

Контакти

  • www.pauci.org/upload/files/giz_info.pdf
  • ПАУСІ

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.