12 квітня 2018 року представники громадянського суспільства України та ЄС провели у Брюсселі 6-те засідання двосторонньої Платформи громадянського суспільства та дали незалежну оцінку виконання Угоди про асоціацію.
На засіданні головували Альфредас Йонушка, від Європейського економічного і соціального комітету (ЄЕСК), та Павло Цируль, від Української сторони Платформи (УС ПГС).
Члени УС ПГС та ЄЕСК, які спільно формують Платформу громадянського суспільства Україна-ЄС, поділилися оцінками виконання Угоди про асоціацію в цілому та її окремих розділів, підготували рекомендації щодо інституційного посилення виконання Угоди, зокрема більш якісної комунікації з громадськістю та її активного залучення до цього процесу, а також щодо імплементації торговельних положень Угоди, фінансових інструментів співпраці ЄС, енергетики та трудового законодавства,науки та інновацій, охорони довкілля, іншої секторальної співпраці.
Напрацьовані рекомендації увійшли до тексту Спільної декларації 6-го засідання Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС.
Окрім загальної оцінки виконання Угоди про асоціацію, на кожному засіданні детально аналізується декілька сфер євроінтеграції України до ЄС. На своєму 6-му засіданні, Платформа розглянула такі теми.
Роль оплати праці в скорочені бідності та її вплив на трудову міграцію:
«Не зважаючи на зобов’язання за Угодою про асоціацію щодо забезпечення гідної праці, покращення якості людського життя, скорочення бідності, в сфері оплати праці в Україні поглибилися негативні тенденції щодо низького рівня трудових доходів, які не дозволяють покращити реальний добробут українського працівника».
Зміна клімату в контексті зобов’язань відповідно до Паризької угоди: виклики та можливості співпраці для ЄС та України:
«Частина кліматичних зобов’язань, передбачених Угодою про асоціацію, не є актуальними на сьогодні, не відповідають сучасному законодавству ЄС та потребують оновлення. Це пов’язано із тим, що Угода про асоціацію була укладена до прийняття Паризької угоди про зміну клімату».
Громадські експерти також провели дискусію з посадовцями України та ЄС - Послом України при Європейському Союзі, Головою Групи з підтримки України Європейської Комісії, Заступником керівника відділу Європейської служби зовнішньої дії, представниками Генерального директорату з питань зайнятості, соціальних справ та інклюзивності, Генерального директорату з питань клімату й інших європейських інституцій, експертами аналітичних центрів.
Представники офіційних структур поділилися своїм баченням успіхів й викликів на шляху євроінтеграційних реформ в Україні та пріоритетів, на яких потрібно сфокусуватись при виконанні Угоди.
Посол України:
Голова Групи з підтримки України:
Європейська служба зовнішньої дії:
Матеріали за підсумками 6-го засідання Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС:
Засідання Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС відбулось за підтримки проекту «Громадська синергія», що фінансується Європейським Союзом, співфінансується та виконується Міжнародним фондом «Відродження».
Коментарі