Досвід Литви для України - нові можливості у співпраці з ЄС

Цього року Інститут міста (Львів) розпочинає новий міжнародний проект за підтримки Генерального Почесного Консульства Литовської Республіки у Львові -  «Досвід Литви для України - нові можливості у співпраці з ЄС».

Вчора відбулася перша вступна конференція під назвою «Литва - Західна Україна: можливості для співробітництва в ЄС». Метою цього заходу було представлення досвіду підготовки та оцінки проектів ЄС та Литви, обговорення, за активної участі усіх присутніх, актуальних проблем України, особливостей використання фінансової підтримки ЄС.

Команда організаторів переконана, що конференція надала можливість для представників влади, громадських організацій, бізнесу та науковців міста Львова та Львівської області дізнатися більше про досвід Литви у сфері співпраці з ЄС, зокрема про підготовку та оцінку проектів у сфері сталого розвитку та соціальних інвестиції, охорони навколишнього середовища та альтернативних джерел енергії, про державно-приватне партнерство та його переваги для розвитку міста, країни в цілому.

Цей проект - це можливість для громадського сектора Львівської області та міста Львова, використати позитивну практику країн ЄС, перейняти частину засвоєних Литвою уроків. 

Конференція стала поштовхом для реалізації якісного дослідження потреб та проблем розвитку міста та області у контексті співробітництва України та Литви.

“Цей проект має декілька етапів, і сьогоднішня зустріч у форматі конференції - це тільки перший крок до порозуміння. Згодом ми будемо оголошувати набір на спеціалізовані тренінги та навчальні семінари за участі наших литовських колег. Ми будемо навчатися та дискутувати, опрацьовувати реальні конкурсні заявки і проекти. Зможемо ще більше, через практику, дізнатися про досвід написання та реалізації проектів ЄС”, - наголосив Олександр Кобзарев, директор Інституту міста.

Саулюс Смаліс, міжнародний експерт ОБСЄ, додає, що розпочинати роботу над створенням правильної системи комунікації, співпраці з європейськими колегами, потрібно з  усвідомлення того, що будь-яка реорганізація повинна стояти на міцному правовому фундаменті, а стратегічне бачення довгострокової перспективи, має базуватися на пріоритетах країни і ЄС. І тим паче,  тактичні завдання (проекти) повинні чітко відповідати двом першим завданням. Детальніше в експерта.

Для того, щоб стати частиною цього проекту і висловити власні побажання щодо змісту чи формату отримання тих чи інших знань від фахівців з Литви, потрібно відповісти на декілька запитань в анкеті.

Переглянути всі матеріали конференції можна за посиланням.

Контакти

  • Інститут міста
  • info@city-institute.org
  • +38-032-254-60-81
  • +38-032-254-60-82
  • http://city-institute.org/index.php/uk/
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi

Мої активи

Нові можливості з ГУРТом!Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.