В Харкові відбувся семінар «Just for Fun. Сучасний фольклор і медіаграмотність»

15 квітня 2018 року в Хабі соціальної активності «Студія 42» відбувся семінар «Just for Fun. Сучасний фольклор і медіаграмотність», організований за ініціативи ГО «Харківський правозахисний альянс» у межах проекту «Громадська кампанія з підвищення медіаграмотності мешканців Харківщини як інструмент протидії дезінформації та перешкоджання дестабілізаційним заходам в регіоні в умовах військового конфлікту».

Тренеркою заходу стала Ганна Старкова, кандидат культурології, викладала на кафедрі телебачення Харківської державної академії культури, консультант з медіасупроводу, має майже десять років досвіду роботи у медіа, займається соціальною та культурно-просвітницькою діяльністю.

Про народну творчість - фольклор і навіщо це знати медіаграмотній людині, що таке «культурні гени» й як їх досліджують, чи завжди меми були «смішними малюнками» й які загрози несуть, хто може стати їх творцем і поширювачем, де шукати українські меми та що можна віднайти під час їх аналізу дізнавались учасники семінару та застосовували отримані знання під час роботи в групах.

«Деякі речі увійшли в нашу повсякденну культуру, стали невід’ємною частиною нашого спілкування і ми не сприймаємо їх як окремий вид мистецтва. Мода змінюється, з’являються нові тренди і захоплюють простір соціальних мереж. Наприклад меми, як особлива історія цих трендів, що народжуються в людському розумі, виходять на загальний огляд і назавжди залишаються у всесвітній павутині. Безумовно, меми – це мистецтво, оскільки вони, як і будь-яке мистецтво, емоційно передають концентровані смисли. Це прихований і скромний спосіб самовираження. Меми – це зародки нової анонімної культури «іміджборд», і навіть в соціальних мережах вони зберігають свої основні риси». Незалежно від того, будуть вивчати меми як окремий вид мистецтва чи ні, вони продовжують показувати людству фільми, спорт, музику та повсякденне життя зовсім з іншого боку. Хто знає, може, саме вони колись допоможуть звернути увагу і на проблеми нашого часу», - розповідає Ганна Старкова.

Проект “Громадська кампанія з підвищення медіаграмотності мешканців Харківщини як інструмент протидії дезінформації та перешкоджання дестабілізаційним заходам в регіоні в умовах військового конфлікту” реалізується ГО “Харківський правозахисний альянс” за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. 

Контакти

  • ГО «Харківський правозахисний альянс»
  • [email protected]
  • https://www.facebook.com/kharkiv.alliance/
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi

Мої активи

Нові можливості з ГУРТом! 

Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.