На Сумщині відбувся круглий стіл, присвячений ролі МСП у розвитку туризму

На Сумщині відбувся круглий стіл «Роль МСП у розвитку активного та пізнавального туризму на Сумщині», організований Центром підтримки бізнесу міста Суми, за підтримки ЄБРР в межах ініціативи «EU4Business» Європейського Союзу.

22-23 березня 2018 р. круглий стіл зібрав разом у м.Суми представників мікро, малого та середнього бізнесу, який включений до маршрутів активного та пізнавального туризму в Сумській області, представників об’єднаних територіальних громад, культурно-мистецьких та інших закладів, які можуть бути потенційними туристичними об’єктами.

Даний захід став першим щаблем для розвитку ідей та ініціатив, які жваво обговорювались на форумі «Туристичний кластер Сумщини: перспективистворення та онлайн просування», що проходив у Сумах в листопаді 2017 року.

Як зазначив Тарас Савченко, керівник Центру підтримки бізнесу м. Суми: «Основна мета даного заходу – розробити маршрути з активного і пізнавального туризму і зробити ці маршрути комерційно привабливими. Як ви розумієте, щоб щось існувало в сфері бізнесу - потрібно, щоб щось існувало в сфері бізнесу! Потрібно, щоб була чітка бізнес-модель: щоб було, що продавати і було, кому продавати».

 

Учасники заходу мали нагоду не тільки заслухали теоретичні доповіді фахівців та експертів, але й взяли участь у практичних завданнях, де опрацювали конкретні механізми, за якими планують працювати надалі.

Начальник відділу промоції та туризму облдержадміністрації у своїй доповіді наголосив на туристичній привабливості Сумського регіону вцілому і окремих районів області зокрема: «Наше завдання – привернути увагу бізнесу до цього напряму, оскільки в інших країнах світу туризм вже давно вважається високоприбутковим. Тому для того, щоб повністю використати туристичний потенціал Сумщини, нам необхідно залучати не тільки фахівців, але й аматорів, які можуть володіти унікальними тонкощами».

Модерував круглий стіл начальник відділу промоції та туризму Сумської обласної державної адміністрації.

Запрошені спікери та експерти круглого столу:

 • Тимур Халілов, аналітик Групи з фінансування та розвитку малого та середнього бізнесу Європейського Банку Реконструкції та Розвитку.
 • Тарас Савченко, керівник Центру підтримки бізнесу м.Суми створеного за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку в рамках ініціативи “EU4Business” Європейського Союзу.
 • Василь Зігунов, президент Сумської обласної федерації спортивного туризму.
 • Сергій Підмогильний, експерт з туризму, координатор розвитку мережі Зелених Шляхів (GreenWays) Української асоціації активного та екологічного туризу. Старший віце-президент Національної Туристичної Організації. Член експертної ради з питань туризму і курортів при профільному Комітеті Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму.
 • Олег Костюкевич, сертифікований фотограф.
 • Анастасія Спіцина, експерт з управління часом і увагою, автор проектів «Гурманы Времени» і #времягорода, бізнес-тренер, викладач бізнес школи КРОК(BSK).
 • Наталя Буйнова, голова Харківського відділення Всеукраїнської асоціації гідів.
 • Зоя Гаркавенко, керівник тренінгового центру Асоціації індустрії гостинності України, к. п. н., доцент кафедри практичної психології НПУ імені М.П.Драгоманова, коуч-партнер НСТУ.

Другий день заходу був проведений у виїзному форматі по туристичним маршрутам Путивльського району Сумської області з метою оцінки запрошеними експертами можливостей та економічно обґрунтованих шляхів їх включення до туристичних маршрутів та формування тематичного туристичного продукту.

 

Керівник апарату Сумської облдержадміністрації, відзначив важливість даного заходу для області: «У цьому році ми плануємо просувати вже розроблені проекти і маршрути та розробити гугл-мапи по туристичній Сумщині. Сподіваємось, що такі заходи допоможуть створити потужній середній клас, який працюватиме саме у туристичній сфері. У підсумку це має бути кластер, де бізнес, наука, громадські організації спільно створюватимуть нові робочі місця, наповнюватимуть бюджет і робитимуть наше життя більш комфортним».

Фотозвіт заходу: https://goo.gl/H4QjeN
Оглядове відео: https://goo.gl/CMN6bs

Форум проходив на базі Конгрес-центру СумДУ.

Контакти

 • Центр підтримки бізнесу м. Суми
 • [email protected]
 • 050 407 3354
 • www.fb.com/business.support.centre.sumy/
 • м. Суми вул. Покровська 9/1 оф. 158
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 1  - Нi  

Коментарі

 •   Пiдписатися на новi

Мої активи

Нові можливості з ГУРТом! 

Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.