В Маріуполі поліція та громадськість говорили про протидію насильству в сім’ї

13 березня 2018 року за ініціативи громадської організації «Ліга жінок-виборців» в Маріуполі відбувся семінар «Протидія та профілактика домашнього насильства у сім’ї», учасниками якого стали представники поліції, громадських організацій, місцеві мешканці, психологи, працівники соціальних установ міста.

Під час навчання учасники обговорили психологічні та юридичні аспекти насильства в сім’ї, необхідні кроки реагування на насильство в сім’ї, стан роботи працівників ювенальної превенції відділів та відділень ГУНП в Донецькій області щодо запобігання насильства в сім’ї, проблеми реалізації норм Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», реалізацію пілотного проекту «Поліна» на території Лівобережного району м. Маріуполя.

«Наразі законодавство запроваджує нові заходи, які можуть бути застосовані до кривдника у разі здійснення ним домашнього насильства або погрози його здійснення. У зв’язку з набранням чинності з 7 січня 2018 року Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» запроваджено комплексний підхід та визначено систему заходів щодо запобігання та протидії фізичному, психологічному та сексуальному насильству в сім’ї. Законом встановлено, що до кривдника (особи, що вчинила домашнє насильство у будь-якій формі) може бути встановлено спеціальні заходи щодо протидії домашньому насильству, такі як терміновий заборонний припис, обмежувальний припис, взяття на профілактичний облік кривдника та проведення з ним профілактичної роботи, направлення кривдника на проходження програми для кривдників. Таким чином такі заходи підсилять захист осіб, які постраждали від домашнього насилля та будуть попереджувати таке насилля», - зазначила Дар’я Левчук, керівник ГО «Ліга жінок-виборців».

Метою проекту “Налагодження діалогу між громадянами та поліцією м. Маріуполь щодо попередження домашнього насильства та вирішення проблем безпеки в громаді”, що здійснюється  ГО “Правозахисний центр “Ліга жінок - виборців” за підтримки Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» є залучення громадськості Маріуполя до  виявлення та вирішення проблем безпеки, а також попередження домашнього насильства в місті на основі діалогу місцевої поліції та різних зацікавлених учасників  на рівні громади.

Контакти

  • ГО «Ліга жінок-виборців»
  • [email protected]
  • https://www.facebook.com/lwv.ngo
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi

Мої активи

Нові можливості з ГУРТом! 

Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.