bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

ВГО «Жіночий консорціум України» та ГО «Гармонія рівних» підписали меморандум про співпрацю
07.03.2018

5 березня 2018 року Громадська організація «Всеукраїнська організація «Жіночий консорціум України» та Громадська організація «Ліга захисту прав жінок «Гармонія рівних» підписали Меморандум про співпрацю.

5 березня 2018 року, усвідомлюючи необхідність об’єднання сил громадянського суспільства та проведення спільних дій, спрямованих на сприяння підвищенню рівня соціальної та правової захищеності жінок та дітей в Україні; розуміючи важливість здійснення безперервних заходів щодо всебічної протидії всім проявам гендерно-обумовленої дискримінації та насильства, а також боротьби із гендерними стереотипами на всіх рівнях суспільної свідомості; відзначаючи наявність потреби в удосконаленні українського законодавства у сфері захисту прав жінок та дітей Громадська організація «Всеукраїнська організація “Жіночий консорціум України”» (далі – ВГО «Жіночий консорціум України») та Громадська організація «Ліга захисту прав жінок “Гармонія рівних”» (далі – «ГО “Гармонія рівних”») підписали Меморандум про співпрацю.

ВГО «Жіночий консорціум України» - це засноване для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та посування благополуччя дітей в Україні жіночими громадськими організаціями у 2001 році об’єднання, що станом на 2018 рік налічує 15 обласних осередків та 25 жіночих громадських організацій. Серед проектів, які реалізує об’єднання наразі, особливої уваги заслуговують: проект «Побудова жіночого політичного лобі в Україні» , що впроваджується за підтримки Демократичного Фонду ООН та має на меті створити громадянську платформу, яка допоможе збільшити представництво жінок на всіх рівнях прийняття рішень; програма «Впровадження конвенції ООН про права дитини в Україні», спрямована на викоренення всіх форм насильства щодо дітей та поширення ненасильницьких цінностей. Більш детальну інформацію можна знайти на офіційному сайті організації: http://wcu-network.org.ua.

ГО «Гармонія рівних» - це неурядова громадська організація заснована 2017 року з ціллю боротьби з усіма видами гендерної дискримінації та об’єднання небайдужих ініціативних людей задля просування ідей гендерної рівності в Україні. З часу свого існування організація вже запустила два проекти: всеукраїнську кампанію «Україна без сексизму», метою якої є боротьба з приниженням жінки в суспільстві; та безкоштовні курси «Юридична самооборона», спрямовані на підвищення рівеня правової грамотності жінок і чоловіків щодо гендерно-чутливих питань. Більш детальну інформацію можна знайти на офіційному сайті організації: http://harmony.org.ua.

Підписання меморандуму між ВГО "Жіночий консорціум України" та ГО "Гармонія рівних"

Метою підписаного сторонами Меморандуму про співпрацю є взаємодія та координація їх діяльності для взаємодопомоги та здійснення спільних активностей, спрямованих на отримання позитивного результату у сфері реалізації та захисту прав жінок та дітей в Україні; протидію домашньому та іншим формам гендерно-обумовленого насильства по відношенню до жінок та дітей; удосконалення чинного українського законодавства щодо гарантій захисту прав жінок та дітей; а також перегляд механізму їх судового захисту.

Для досягнення мети, встановленої цим Меморандумом, сторони спільними зусиллями:

  • створюють та розповсюджують інформаційні матеріали щодо фактів гендерно-обумовленої дискримінації та нерівності в українському суспільстві, незаконності та неприпустимості поширення гендерно-обумовленого насильства, а також роботи, що здійснюється у сфері запобігання та протидії гендерно-обумовленій дискримінації та  насильству в Україні;
  • узагальнюють та систематизують існуючі проблеми у вище зазначених сферах та співпрацюють з метою їх вирішення шляхом застосування різноманітних механізмів впливу (включаючи розробку та імплементацію програм із надання психологічної, соціальної та юридичної допомоги вразливим групам);
  • здійснюють діяльність, спрямовану на удосконалення чинного законодавства України з метою його модифікації та підвищення рівня соціальної та правової захищеності жінок та дітей;
  • ведуть системну роботу щодо боротьби із суспільними стереотипами, зокрема у контексті реагування та протидії дискримінаційним та сексистським матеріалам щодо жінок.

Відповідальними особами за здійснення співробітництва між сторонами виступають: від ВГО «Жіночий консорціум України» - гендерна експертка Лілія Антонюк; від ГО «Гармонія рівних» - координатора проектів Юлія Макарова.

Лілія Антонюк, гендерна експертка, ВГО «Жіночий консорціум України», зокрема, зазначила:

«Підписання Меморандуму про співпрацю між нашими організаціями напередодні Міжнародного дня боротьби за права жінок і міжнародний мир є досить символічним. Історія останнього сягає ще початку ХХ століття та засвідчує важливість об’єднання зусиль світової спільноти заради просування та захисту прав жінок. – зазначила  

Хоча діяльність організацій, що відстоюють ідеї гендерної рівності та захисту прав жінок на рівні із правами чоловіків, на теренах незалежної України розпочалась ще у 90-х роках минулого століття, вирішення проблеми відбувалось досить повільними кроками, а для досягнення позитивних змін потрібні були роки та навіть десятиліття.  На мою думку, однією із причин цього явища є відносна розрізненість та відособленість інститутів, що діють у цій сфері.

Ще з моменту свого заснування ВГО «Жіночий консорціум України» пропагує ідею необхідності об’єднання зусиль громадськості та вже поєднує у своїй мережі понад двох десятків організації по всій Україні. Будучи відданими своїм принципам, ми продовжуємо цілеспрямовані дії задля забезпечення ефективного захисту прав жінок та дітей в нашій державі та переконані, що партнерство із ГО «Гармонія рівних» стане новим прогресивним кроком у досягненні поставлених перед нашими організаціями цілей та завдань».

Голова ГО «Гармонія рівних», Олександра Голуб, з нагоди підписання документу висловила свій оптимізм щодо майбутньої співпраці та діяльності:

«Сьогодні ми стали сильнішими та ефективнішими. Вважаємо, що жіночий рух в Україні повинен рухатися в бік тіснішої співпраці та взаємодії. Лише така координація дозволяє впливати на суспільні процеси та перемагати».

Щодо додаткових запитань ви можете надіслати електронне звернення на офіційну адресу ВГО «Жіночий консорціум України» ([email protected]), або ГО «Гармонія рівних» ([email protected]).

Підписання меморандуму між ВГО "Жіночий консорціум України" та ГО "Гармонія рівних"

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.