bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

ВГО «Жіночий консорціум України» та ГО «Гармонія рівних» підписали меморандум про співпрацю

5 березня 2018 року Громадська організація «Всеукраїнська організація «Жіночий консорціум України» та Громадська організація «Ліга захисту прав жінок «Гармонія рівних» підписали Меморандум про співпрацю.

5 березня 2018 року, усвідомлюючи необхідність об’єднання сил громадянського суспільства та проведення спільних дій, спрямованих на сприяння підвищенню рівня соціальної та правової захищеності жінок та дітей в Україні; розуміючи важливість здійснення безперервних заходів щодо всебічної протидії всім проявам гендерно-обумовленої дискримінації та насильства, а також боротьби із гендерними стереотипами на всіх рівнях суспільної свідомості; відзначаючи наявність потреби в удосконаленні українського законодавства у сфері захисту прав жінок та дітей Громадська організація «Всеукраїнська організація “Жіночий консорціум України”» (далі – ВГО «Жіночий консорціум України») та Громадська організація «Ліга захисту прав жінок “Гармонія рівних”» (далі – «ГО “Гармонія рівних”») підписали Меморандум про співпрацю.

ВГО «Жіночий консорціум України» - це засноване для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та посування благополуччя дітей в Україні жіночими громадськими організаціями у 2001 році об’єднання, що станом на 2018 рік налічує 15 обласних осередків та 25 жіночих громадських організацій. Серед проектів, які реалізує об’єднання наразі, особливої уваги заслуговують: проект «Побудова жіночого політичного лобі в Україні» , що впроваджується за підтримки Демократичного Фонду ООН та має на меті створити громадянську платформу, яка допоможе збільшити представництво жінок на всіх рівнях прийняття рішень; програма «Впровадження конвенції ООН про права дитини в Україні», спрямована на викоренення всіх форм насильства щодо дітей та поширення ненасильницьких цінностей. Більш детальну інформацію можна знайти на офіційному сайті організації: http://wcu-network.org.ua.

ГО «Гармонія рівних» - це неурядова громадська організація заснована 2017 року з ціллю боротьби з усіма видами гендерної дискримінації та об’єднання небайдужих ініціативних людей задля просування ідей гендерної рівності в Україні. З часу свого існування організація вже запустила два проекти: всеукраїнську кампанію «Україна без сексизму», метою якої є боротьба з приниженням жінки в суспільстві; та безкоштовні курси «Юридична самооборона», спрямовані на підвищення рівеня правової грамотності жінок і чоловіків щодо гендерно-чутливих питань. Більш детальну інформацію можна знайти на офіційному сайті організації: http://harmony.org.ua.

Підписання меморандуму між ВГО "Жіночий консорціум України" та ГО "Гармонія рівних"

Метою підписаного сторонами Меморандуму про співпрацю є взаємодія та координація їх діяльності для взаємодопомоги та здійснення спільних активностей, спрямованих на отримання позитивного результату у сфері реалізації та захисту прав жінок та дітей в Україні; протидію домашньому та іншим формам гендерно-обумовленого насильства по відношенню до жінок та дітей; удосконалення чинного українського законодавства щодо гарантій захисту прав жінок та дітей; а також перегляд механізму їх судового захисту.

Для досягнення мети, встановленої цим Меморандумом, сторони спільними зусиллями:

  • створюють та розповсюджують інформаційні матеріали щодо фактів гендерно-обумовленої дискримінації та нерівності в українському суспільстві, незаконності та неприпустимості поширення гендерно-обумовленого насильства, а також роботи, що здійснюється у сфері запобігання та протидії гендерно-обумовленій дискримінації та  насильству в Україні;
  • узагальнюють та систематизують існуючі проблеми у вище зазначених сферах та співпрацюють з метою їх вирішення шляхом застосування різноманітних механізмів впливу (включаючи розробку та імплементацію програм із надання психологічної, соціальної та юридичної допомоги вразливим групам);
  • здійснюють діяльність, спрямовану на удосконалення чинного законодавства України з метою його модифікації та підвищення рівня соціальної та правової захищеності жінок та дітей;
  • ведуть системну роботу щодо боротьби із суспільними стереотипами, зокрема у контексті реагування та протидії дискримінаційним та сексистським матеріалам щодо жінок.

Відповідальними особами за здійснення співробітництва між сторонами виступають: від ВГО «Жіночий консорціум України» - гендерна експертка Лілія Антонюк; від ГО «Гармонія рівних» - координатора проектів Юлія Макарова.

Лілія Антонюк, гендерна експертка, ВГО «Жіночий консорціум України», зокрема, зазначила:

«Підписання Меморандуму про співпрацю між нашими організаціями напередодні Міжнародного дня боротьби за права жінок і міжнародний мир є досить символічним. Історія останнього сягає ще початку ХХ століття та засвідчує важливість об’єднання зусиль світової спільноти заради просування та захисту прав жінок. – зазначила  

Хоча діяльність організацій, що відстоюють ідеї гендерної рівності та захисту прав жінок на рівні із правами чоловіків, на теренах незалежної України розпочалась ще у 90-х роках минулого століття, вирішення проблеми відбувалось досить повільними кроками, а для досягнення позитивних змін потрібні були роки та навіть десятиліття.  На мою думку, однією із причин цього явища є відносна розрізненість та відособленість інститутів, що діють у цій сфері.

Ще з моменту свого заснування ВГО «Жіночий консорціум України» пропагує ідею необхідності об’єднання зусиль громадськості та вже поєднує у своїй мережі понад двох десятків організації по всій Україні. Будучи відданими своїм принципам, ми продовжуємо цілеспрямовані дії задля забезпечення ефективного захисту прав жінок та дітей в нашій державі та переконані, що партнерство із ГО «Гармонія рівних» стане новим прогресивним кроком у досягненні поставлених перед нашими організаціями цілей та завдань».

Голова ГО «Гармонія рівних», Олександра Голуб, з нагоди підписання документу висловила свій оптимізм щодо майбутньої співпраці та діяльності:

«Сьогодні ми стали сильнішими та ефективнішими. Вважаємо, що жіночий рух в Україні повинен рухатися в бік тіснішої співпраці та взаємодії. Лише така координація дозволяє впливати на суспільні процеси та перемагати».

Щодо додаткових запитань ви можете надіслати електронне звернення на офіційну адресу ВГО «Жіночий консорціум України» (info@wcu-network.org.ua), або ГО «Гармонія рівних» (info@harmony.org.ua).

Підписання меморандуму між ВГО "Жіночий консорціум України" та ГО "Гармонія рівних"

Контакти

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.