bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

В Івано-Франківську відбувся «Фестиваль Франківської майстерні»
02.03.2018

24 – 25 лютого 2018 року в Івано-Франківську відбувся Фестиваль Франківської майстерні – підсумковий захід інкубаційної освітньої програми для наступного покоління проактивного кластеру міста.

Метою Фестивалю Франківської майстерні було зібрати досвід низових ініціатив, реалізованих 25-ма учасниками та учасницями програми впродовж останнього півріччя, а також стати майданчиком для обміну досвідом щодо того, які низові ініціативи потрібні Івано-Франківську, та що можуть зробити мешканці для покращення життя в своєму місті. Фестиваль зібрав близько 100 людей та 15 місцевих та всеукраїнських організацій та ініціатив громадянського суспільства.

Головними темами ініціатив, представлених на Фестивалі Франківської майстерні були розвиток молоді через мистецтво, сталий розвиток, об’єднання громад, посилення громадянського суспільства через активізацію молоді і розвиток місцевих креативних індустрій.

В рамках Фестивалю відбулося: 

  • чотири майстер-класи (з покадрової анімації, виготовлення прикрас із глини, сортування сміття та створення об’ємних фігур з пінопласту)
  • художній марафон «Долоньки на згадку»
  • гра «Світ громад»
  • сесія offline-ігор
  • презентація  ініціатив, втілених під час програми
  • прeзeнтація проeкту “Школа компeтeнцій»

Крім цього, в рамках фестивалю пройшла дискусія «Які bottom-up ініціативи потрібні місту?» В дикусії взяли участь Ярослав Мінкін  – голова Правління Молодіжної організації «СТАН», Тетяна Василик – помічниця керівника платформи «Тепле Місто», менеджерка з внутрішніх комунікацій проекту «Promprylad.Renovation», Євгенія Бардяк – голова громадської організації «Молода Просвіта» Олесь Зазулін – засновник Detali, та модератор Тарас Грицюк – cпівзасновник ГО «Інша Освіта» та соціальний інвестор в Urban Space 500. Розмова йшла про низові ініціативи Франківська, про тренди в реалізації ініціатив та про те, як відноситься до громадської активності покоління Z. Що потрібно та не потрібно Франківську, які ініціативи надихають і є дійсно корисними для міста? Головні тези дискусії:

  • Франківськ має історичний бекґраунд закритого воєнного містечка, де всім комфортно і все є. Але прилив людей з іншим досвідом народжує нові ініціативи.
  • Часто на заходи ходять одні й ті ж люди, і з цим зіштовхується більшість місцевих організацій. У Франківську є багато груп людей, які працюють в різних сферах, і варто працювати над тим, щоб вони перетиналися в своїй діяльності.
  • Суспільство не може динамічно розвиватися та бути стійким, якщо воно не є різноманітним, мирним та таким, в якому цінують різноманіття.
  • Є два Франківська: один – з Urban Space 100, платформою «Тепле місто» і фестивалем Porto Franko, та другий, який є набагато більшим і в якому нічого цього не знають. Лінія їх перетину розташована біля Ратуші, на ринку – там є багатокультурність і справжнє життя.
  • Низова ініціатива – це коли є усвідомлена потреба, щось, що тебе хвилює, і ти шукаєш однодумців і домовляєшся з ними. Якщо хтось інший вирішує, що тобі потрібно, то це зверхня позиція. 

Організатор Фестивалю Франківської майстерні – програма неформальної історичної освіти «Франківська майстерня». Програму реалізовує ГО «Інша Освіта» в рамках довгострокової освітньої стратегії навколо ревіталізації заводу Промприлад. Проект «Розширення можливостей локальних активістів в Івано-Франківську. Майстерня» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди координаторів та учасників заходу не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

Про програму:

«Франківська Майстерня» – це локальна інкубаційна програма неформальної освіти в сфері активного / демократичного громадянства. Програма має на меті будувати та підтримувати зв’язки між новим поколінням низового активізму та сталими гравцями в культурі, владі та бізнесі, створити умови для їх співпраці на різних рівнях, а також втілити якісний продукт неформальної освіти, який стане адекватною відповіддю сучасним потребам локального громадянського суспільства в рості та розвитку.

«Інша  Освіта» - це громадська організація, яка працює над альтернативними освітніми розробками та займається менеджментом якості неформальної освіти задля того, аби таким чином зміцнювати все суспільство. Ми переконані, що демократичний інклюзивний простір для різних форм навчання не тільки допомагає кожному з нас розвиватися та добиватися більшого в житті. Завдяки різноманітному, цілісному та живому навчанню ми дозволяємо собі більше довіри (до себе та до інших) та більше та частіше об’єднуємося – задля посилення один одного та посилення наших громад. 

Контакти

  • ГО «Інша Освіта»
  • [email protected]
  • +380504879787
  • http://insha-osvita.org/

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.