У Кривому Розі педагоги доторкнулися до основ управління людьми через їх свідомість і натхнення

Більше 20 вчителів, соціальних педагогів та психологів Кривого Рогу познайомилися з новим інструментом: інтегральної моделлю архітектури свідомості. Тренінг “Спіральна динаміка” в Кривому Розі провів викладач економічних дисциплін Українського політехнічного технікуму (УПТ), тренер молодіжної громадської організації “Інститут інформаційного суспільства” Валерій Удовенко.

Спіральна динаміка дає уявлення про етапи розвитку особистості і суспільства. За допомогою інструментів Спіральної динаміки учасники тренінгу описали поступову зміну ціннісних орієнтирів людей відповідно до зростання складності їх мислення.

В основі тренінгу лежать 30-річні дослідження професора Клера Грейвза, яке охопило більше 50 000 чоловік з різних культур світу. Автор з’ясував, що всі люди світу по мірі їх розвитку проходять один і той же маршрут. Так з’явилася спіральна динаміка – модель, що описує шлях людського розвитку.

Розглянутий на тренінгу шлях складається з 8 етапів: 8 рівнів мислення. І кожен етап має властиві йому цінності, мотиви і поведінки, які можна передбачити з точністю до реакції. Учасники тренінгу визначали, на якому рівні мислення перебуває людина, і дізналися про неї все. Як вона мислить? Заради чого вона живе? Які глибинні страхи і які глибинні бажання її хвилюють? А також, як вона поступає, в тому чи іншому випадку?

Але не все так просто. 8 типів свідомості – це не 8 типів людей. Це 6 витків спіралі глобального розвитку людини. Кожен рівень включає в себе всі попередні, внутрішні витки – ті рівні, які людина вже пройшла. І, зовсім не зрозумілі, зовнішні. Тому що їх просто не було в досвіді людини.

Таким чином, кожній людині доступне розуміння мотивів і управління людьми тільки освоєних їм рівнів. А майбутні рівні бачаться, як таємниця або хаос.

Люди, що знаходяться на цих рівнях мислення, здаються геніями або великими містиками, здатними управляти нами через розум. Лідерами, чий політ думки здається великим і незбагненним. Лідерами, які створюють світ, в якому ми живемо.

З 8 рівнів лідерство можливо на 7. Але кожен лідер засвоює рівні послідовно, відповідно до своєї лідерської свідомості. До нього притягуються ті люди, яким цікаві його цілі. А його цілі визначаються контекстом його життя і поточними завданнями.

У диких племен і банд головорізів теж є свої лідери, але масштаб їх впливу обмежений, а середовище проживання мізерне.

У Кривому Розі був створений принципово новий тренінг, присвячений лідерському росту, в основі якого покладена Спіральна динаміка Клера Грейвза.

На тренінгу учасники дізналися:

- як мислять люди різного рівня?

- як, поставивши всього 3 питання, дізнатися хто перед Вами?

- який рівень мислення у цієї людини і які завдання вона може вирішити?

- як вона буде вести себе в тій чи іншій ситуації?

- які глибинні мотиви і цінності рухають нею?

- що її мотивує?

- як нею управляти?

- як її можна надихати?

Але це тільки інструменти. Найголовніше – це лідерське зростання учасників тренінгу. Через проживання кожного рівня і глибинну трансформацію вони виходили на наступний рівень і досягали лідерського масштабу.

Контакти

  • Удовенко Валерій
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 1  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi

Мої активи

Нові можливості з ГУРТом! 

Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.