Довкілля і клімат: інформаційно-аналітичний огляд екологічної та кліматичної політики і права ЄС

Ресурсно-аналітичний центр «Суспільство і довкілля» пропонує Вашій увазі черговий випуск «Довкілля і клімат: інформаційно-аналітичний огляд екологічної та кліматичної політики і права ЄС» за грудень 2017 року.

У грудні активізувалася правотворча діяльність інституцій ЄС. Зокрема, визначені пріоритети розвитку законодавства ЄС на 2018-2019 роки, досягнуто домовленості із законодавчих ініціатив у сфері поводження з відходами, реформування внутрішнього ринку електроенергії, використання відновлюваних джерел енергії.

Європейська Комісія представила дев’ятий звіт із виконання Директиви про очистку міських стічних вод, а Європейське агентство з навколишнього середовища оприлюднило оновлений звіт про прогрес у впровадженні відновлюваної енергетики в Європі. Рада ЄС схвалила висновки щодо екологічних інновацій та їхньої важливості у переході до циркулярної економіки.

У грудні завершується головування Естонії у Раді ЄС, тому громадськість опублікувала свою оцінку екологічного зрізу цього головування. Опубліковано результати спеціального видання Євробарометру з опитування думки європейців щодо їхнього ставлення до довкілля та екологічних проблем. Відбулися комітетські слухання з виконання Лісової стратегії ЄС.

У кліматичній сфері досягнуто домовленості між інституціями ЄС щодо обліку викидів від землекористування, змін у землекористуванні та в секторі лісового господарства, а також щодо ключових законодавчих пропозицій зі скорочення викидів парникових газів, енергетичної ефективності будівель, системи управління Енергетичним Союзом.

В експрес-матеріалі про інституції та джерела права ЄС коротко інформуємо про Європейський центральний банк та рішення Європейського Суду Правосуддя.

На завершення, бажаємо щасливого і продуктивного Нового 2018 року та веселих різдвяних свят. 

Завантажити огляд у форматі pdf можна за посиланням.

Огляд підготовлено в рамках проекту «Сприяння європейським реформам у сфері довкілля і зміни клімату», який реалізовує Ресурсно-аналітичний центр «Суспільство і довкілля» спільно із Експертно-дорадчим центром «Правова аналітика» за сприяння Європейського Союзу.

Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю Ресурсно-аналітичного центру «Суспільство і довкілля» та Експертно-дорадчого центру «Правова аналітика» і не обов’язково відображає точку зору Європейського Союзу.

Контакти

  • www.rac.org.ua/
  • Ресурсно-аналітичний центр «Суспільство і довкілля»
  • https://www.facebook.com/SocietyandEnvironment
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi

Мої активи

Нові можливості з ГУРТом! 

Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.