Форум «Вигоди від Європейської інтеграції для підприємств та організацій Сумської області»

На Сумщині відбувся Форум «Вигоди від Європейської інтеграції для підприємств та організацій Сумської області», організований Центром підтримки бізнесу міста Суми, за підтримки ЄБРР в рамках ініціативи «EU4Business» Європейського Союзу.

Форум був покликаний надати новий імпульс в діяльності малого та середнього бізнесу в Сумському регіоні в напрямку його інтеграції в Європейський бізнес-простір. 

Модератором форуму виступив Юрій Петрушенко, доктор економічних наук, завідувач кафедри міжнародної економіки ННІ БТ «УАБС»  СумДУ, менеджер проектів Центру підтримки бізнесу м. Суми.

Участь у Форумі взяли більше 70 представників малого та середнього бізнесу, громадських організацій, освітніх інституцій, державних органів влади та преси.

Спікери форуму:

Дмитро Живицький, керівник апарату Сумської облдержадміністрації.

Тимур Халілов, аналітик Групи з фінансування та розвитку малого і середнього бізнесу ЄБРР. Тема доповіді: “Можливості для бізнесу від Європейського банку реконструкції та розвитку”.

Микола Смолінський, президент Fundacja Central European Academy Studiesand Certifications, консультант з написання проектів до Європейських структурних фондів. Тема доповіді: «Європейські інструменти грантового фінансування малого та середнього бізнесу».

Ірина Федець, старша наукова співробітниця Інституту економічних досліджень та політичних консультацій. Тема доповіді: “Діловий клімат Сумської області та вихід на європейський ринок: погляд бізнесу”.

Тетяна Тимошенко, експерт з питань секторальної політики Проекту ЄС «Підтримка впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС» (Association4U), координатор робочої групи 3 Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС. Тема доповіді: «Як може захистити свої інтереси бізнес в питаннях торгівлі з ЄС? Що про це говорить Угода про асоціацію між Україною та ЄС».

Олександра Правдива, міжнародний економіст, інвестиційний консультант і аналітик, ключовий експерт ГО «Клуб економістів», партнер міжнародної групи компаній VAGABO, партнер Правової групи «Побережнюк та партнери», експерт з питань технічного регулювання Проекту «Посилення участі громадськості в реалізації вимог ЄС щодо технічного регулювання». Тема доповіді: «Поглиблена та всеохоплююча зона вільної торгівлі (ПВЗВТ): можливості для малого та середнього бізнесу».

Програма Форуму складалася з двох частин. В ході першої присутні послухали виступи експертів (як теоретиків, так і практиків) щодо можливостей фінансової та консультаційної підтримки для бізнесу в рамках імплементації Угоди про Асоціації з ЄС, захисту інтересів українського бізнесу в питаннях торгівлі з ЄС, можливостей пошуку нових ринків збуту та бізнес-партнерів в Європейському Союзі тощо. Під час другої частини відбулося спілкування учасників Форуму та експертів у форматі OPEN SPACE щодо переваг та перешкод у співпраці підприємств Сумської області з партнерами з Європейського Союзу.

Форум дозволив виявити багато перешкод у діяльності малого і середнього бізнесу в Сумській області, ескперти разом з бізнесменами обговорили шляхи вирішення цих проблем та можливості співпраці між українськими та європейськими підприємцями в майбутньому. Крім того, проведення Форуму дозволило виявити нагальні освітні та консультаційні потреби бізнесу, що орієнтується на європейські ринки.

Центр підтримки бізнесу у м. Суми запланував нові заходи у 2018 році для задоволення цих потреб.

Оглядове відео Форуму:
https://goo.gl/jNA9FX 
https://goo.gl/KKNJXP

Центр підтримки бізнесу м. Суми

050 407 3354
вул. Покровська, 9/1, оф.158
м.Суми

Контакти

  • Центр підтримки бізнесу м. Суми
  • 050 407 3354
  • www.fb.com/business.support.centre.sumy/
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi

Мої активи

Нові можливості з ГУРТом! 

Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.