bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Цінності житомирян: дослідження громадської організації
28.12.2017

В рамках грантової програми від Фонду громади Житомира ГО «Скриня корисних справ» провела соціологічне дослідження «Наше місто: цінності житомирян»

22 грудня 2017 року у приміщенні прес-центру Житомирської міської ради представлені результати соціологічного опитування на тему «Наше місто: цінності житомирян», проведеного ГО «Скриня корисних справ». Проект реалізовано в рамках грантової програми від «Фонду Громади Житомира» за активної підтримки мера міста та за участі працівників Житомирської міської ради.

В рамках проекту проведено соціологічне опитування з метою створення ціннісної моделі мешканців Житомира, розробленої за методологією Values Barrett Center. Дана модель складається із системи персональних цінностей мешканця міста, системи цінностей громади та системи суспільних цінностей містян, у якій вони бажають жити. Автор моделі – Річард Барретт (Richard Barrett), лектор та всесвітньо  відомий лідер у сфері еволюції людських цінностей у бізнесі та суспільстві, автор вісьмох книжок, засновник і Голова Barrett Values Center, у минулому – координатор з питань цінностей Всесвітнього Банку. Створений ним інструментарій для оцінки цінностей та культур (Corporate Transformation Tools) людей, компаній, громад, націй використовують у всьому світі (більше 6000 організацій).

Аналітиком проекту виступила віце-президент із розвитку країн Європи та Близького Сходу Міжнародного інституту культурних справ, ToP Фасилітатор, експертка із залучення (взаємодії влади та громади), експерт ПРООН в Україні, учасниця робочої групи «Жінки в миротворчій діяльності» при МФО ВР України «Рівні можливості», експертка Національної Ради Жінок України Світлана Саламатова. Співпраця з пані Саламатовою дозволила реалізувати перший в Україні пілотний проект за допомогою моделі Баррета та підтримки  Barrett Values Center сприяти процесу формування та підвищення рівня гордості, обізнаності та усвідомлення житомирян про свою унікальність, допомогти виявленню цінностей, які об’єднують мешканців міста.

До реалізації проекту було залучено більш ніж 800 мешканців міста – представників різних соціальних груп: представники громадських організацій, малого, середнього та великого бізнесу, працівники органів місцевого самоврядування та державних підприємств, учні, студенти, пенсіонери та безробітні. Респондентам було запропоновано обрати зі списку запропонованих цінностей найбільш близькі. Участь в опитуванні брали 62% жінок та 38 % чоловіків. Серед пріоритетних цінностей, які притаманні житомирянам, були родина, дружба, відкритість, чесність, здоров’я, гумор, веселощі. Але те, що побачили містяни навколо себе зовсім не так оптимістично: забруднення навколишнього середовища, бідність, лідерство, невпевненість у майбутньому, безробіття. Респонденти хотіли б бачити у місті, в якому вони живуть, дотримання законів, мир, доступне житло, можливості для працевлаштування, екологічну свідомість, процвітання та права людини. Варто зауважити, що представники різних соціальних груп мають однакові прагнення.

Учасники круглого столу намагались знайти відповідь на питання «Що ми усі разом можемо зробити для того, щоб кожен мешканець у місті був щасливим?» Відкрита дискусія пройшла за участю представників органів місцевого самоврядування, бізнесу, громадського сектору та активних мешканців міста.

Проведення подібних досліджень та їх відкрите обговорення - реальний крок по налагодженню суспільного діалогу та активна співпраця міської влади, громадськго сектору та жителів громади.

Контакти

  • Голова ГО «Скриня корисних справ» Оксана Давиденко 0682194223
  • ГО «Скриня корисних справ»

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.