bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Як дбають про право людей з інвалідністю на працю в Ірландії
19.12.2017

ГПО «Права людини» продовжує вивчати підхід європейських країн до вирішення проблеми працевлаштування людей з інвалідністю. Даний матеріал про те, як люди з інвалідністю знаходять роботу в Ірландії, і які гарантії надає їм держава.

На законодавчому рівні в Ірландії права людей з інвалідністю на працю регулюються насамперед прийнятим в 2005 році Законом про інвалідність. У ньому сказано, що держава розглядає людей з інвалідністю як невід’ємну та рівноправну частину громади Ірландії. Окрім іншого, це гарантує особам з інвалідністю рівні з іншими людьми права при отриманні послуг ДСЗ. Також, уряд Ірландії ухвалив Національну стратегію щодо інвалідності та підписав Конвенцію про права інвалідів.

В Ірландії існує Національна служба з питань інвалідності, яка займається координацією політики щодо людей з інвалідністю та проведенні досліджень з питань інвалідності в країні.

Для людей з інвалідністю в Ірландії є зарезервовані місця у владних структурах. 3% всіх робочих місць в органах влади є зарезервованими для працівників з інвалідністю. У приватному секторі така квота не встановлена.

Перед тим як почати пошук роботи, люди з інвалідністю в Ірландії мають підтвердити свій статус у лікаря, а потім в ДСЗ. По закінченні перевірки вони матимуть право на щотижневу грошову допомогу по інвалідності у розмірі 188 євро. В іншому процедура працевлаштування не відрізняється від звичайної – особи з інвалідністю проходять її так само, як і інші шукачі роботи.

Люди з інвалідністю можуть отримати додаткову підтримку при працевлаштуванні. Зокрема, це може бути допомога від спеціаліста із супроводу на робочому місці. Цікавою є практика, коли людям з вадами слуху при працевлаштуванні держава оплачує послуги сурдоперекладача. Такий спеціаліст надає допомогу при співбесіді, а також на перший місяць працевлаштування.

В ДСЗ люди з інвалідністю можуть проходити ті самі навчальні курси, що й інші шукачі роботи. Проте, в Ірландії існують також надавачі послуг з більш поглибленої підготовки, розробленої спеціально для людей з інвалідністю. Особливостями таких спеціальних курсів є використання пристосованого обладнання, більш індивідуальний підхід та більша тривалість курсу.

ДСЗ Ірландії також проводить активну роботу по залученню роботодавців до працевлаштування людей з інвалідністю. Роботодавці, що працевлаштовують таких людей, отримують субсидії на виплату зарплатні, гранти на вдосконалення робочих місць під потреби людей з інвалідністю тощо. Про такі привілеї роботодавцям активно повідомляють у засобах масової інформації.

Перепис населення Ірландії в 2011 році підтвердив, що 33% людей з інвалідністю працездатного віку мають роботу. Для осіб без інвалідності цей показник складає 66%. Загальна кількість зайнятих осіб з інвалідністю склала 112 тис.

Людям з інвалідністю в Ірландії надаються наступні види підтримки при пошуку роботи: пошук робочого місця і безпосередній контакт з роботодавцем (33,6% від усіх послуг); консультації та постійна підтримка (19,8%); інформування про вакансії (15,3%); досягнення домовленостей на співбесідах (10,7%); надання допомоги по складанню резюме і заявок на вакансії (10,7%); проведення тренінгів і підготовки до співбесіди (3,3%); контакти з потенційним роботодавцем від імені клієнта (3,3%); домовленості з тимчасового працевлаштування (3,3%).

Наостанок можна сказати, що за ірландською програмою підтримки зайнятості знаходять 25-40% клієнтів з інвалідністю. Кожен четвертий клієнт зміг знайти роботу протягом 12 тижнів після звернення до Програми, а кожен п’ятий - протягом 24 тижнів.

Стаття підготовлена в рамках проекту «Громадська синергія» під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС. Зміст цієї статті є виключною відповідальністю ГПО «Права людини» і не обов’язково відображає точку зору Європейського Союзу.

Контакти

  • prava-lyudyny.org/
  • ГПО «Права людини»
  • [email protected]
  • https://www.facebook.com/PravaLudini

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.