bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Соціальний моніторинг якості життя: як львів’яни оцінили комфорт у місті

Команда Інституту міста (Львів) презентувала  результати аналітичного дослідження «Якість життя у Львові’17». Це комплексне аналітичне дослідження, проведене в рамках проекту «Громади в дії» за підтримки програми Європейського Союзу.

Якість життя –  це комплексне поняття, яке включає в себе сукупність категорій, що забезпечують суб’єктивне та об’єктивне благополуччя особистості у соціальних умовах.

Єдина в Україні комплексна методологія дослідження якості життя, розроблена науковцями та практиками Комунальної установи Інститут міста та Соціологічної агенції «Фама», на основі кращого міжнародного досвіду, запитів і потреб представників різних управлінь, департаментів та інших органів місцевого самоврядування міст України.

Цей моніторинг вже втретє має на меті простежити динаміку основних показників якості життя у Львові, а саме: освіта, медицина, транспорт, соціальне самопочуття, екологія, благоустрій, культура та дозвілля.  

Додамо, що індикатори якості життя мешканців міста – це відображення діяльності управлінців  міста. Адже саме мешканці є основними користувачами послуг, що надаються органами місцевого самоврядування. Тому думка громадськості, критика чи похвала, є важливими критеріями оцінки роботи кожного муніципалітету.

Оцінка комфорту міського середовища – стан інфраструктури та якість надання послуг в таких сферах як благоустрій, транспорт, охорона здоров’я, освіта, дозвілля, безпека, умови для життя в місті загалом.

Оцінка особистісного комфорту – рівень задоволеності мешканців власним матеріальним та соціальним благополуччям.

За результатами нашого дослідження, мешканці оцінили якість життя у Львові як 3,31.

Майже 93% пишаються тим, що є мешканцями міста Лева. В цілому, респонденти вище оцінюють сферу послуг, ніж стан інфраструктури. Найвище оцінено індекси у сфері дозвілля та освіти, а найнижче  - у сфері благоустрою та екології міста.

У структурі індексу про соціальне благополуччя спостерігаємо незначне зменшення задоволеності психологічним та соціальним самопочуттям.

Більшість мешканців довіряють релігійним установам (74%) та патрульній поліції (54%). Приблизно 55% задоволені тим, як проводять своє дозвілля. Майже половину часу (47%, 2016 року – 39%) мешканці витрачають на роботу, і лише 21% на відпочинок.

Презентація показників дослідження за посиланням: goo.gl/ZUZQXH 

Якщо у Вас виникають запитання, просимо писати на ел.скриньку t.pryhodko@city-institute.org  або info@city-institute.org

 

Контакти

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.