bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Ось що виходить, коли намагаєшся розважити гостей урбаністичного фестивалю неформальною освітою

Огляд того як пройшов вуличний університет від ВМГО «ФРІ» організований для молоді Комінтерновського району міста Харкова в парку Машинобудівників спеціально, щоб показати, як просто долучатись до неформальної освіти.

10 вересня на  Фестивалі “РАЗОМ УРБАН ПАРК” громадські організації  ГО День музики, «Центр Street Culture», «Міські реформи»  пропонували місцевим жителям долучитись  до обговорення реконструкції паку Машинобудівників. А щоб веселіше працювалось та обговорювалось організували розважальні локації: майданчики субкультур, де проводились змагання з паркуру, брейкдансу, воркауту, фрістайлу на BMX, ярмарок соціальних ініціатив та розважальних активностей з виступами музикантів, музичну майстерню, дитячі майданчики й інші активності.

Урбан Вуличний університет” від ВМГО “ФРІ” виконав роль неформально-освітньої  активності. Він демонстрував, що неформальна освіта це - приємно, цікаво, легко та весело. Й для створення подібного університету потрібен лише простір, експертний та амбітний лектор (чи кілька) та зацікавлений слухач.

Початком інтерактивного лекторію стала перевірка молоді на соціальну активність. На університет завітали представники Молодіжного комітету U-Report Анастасія Шевчук та Денис Антончик. Спікери розповіли про проект запитали, хто вже долучений до нього та запропонували решті підписатсь на систему опитувань молоді через  безкоштовні СМС, надіславши слово СТАРТ на номер 4224 *.

До презентації гостям з Києва вистачило часу відвідати деякі майданчики фестивалю “РАЗОМ УРБАН ПАРК”. Й ось чим фони захотіли поділитись:

Про парк

Від самого початку навіть не знали, куди йти. Велика частина території обгороджена металевим парканом і взагалі важко здогадатися, що там десь є парк. Видно, що за ним ніхто не доглядає, враження, як про забуту дитину у магазині.”

Про фестиваль

Приємно бачити, що фестиваль орієнтований на те аби кожен дізнався, що у місті є величезний за масштабами парк і якщо його трішки привести до ладу, то там можна і відпочивати, і проводити різноманітні лекції, змагання, вчитися танцювати брейк-данс та займатися паркуром. Усім тим, чого бажає душа!” - говорить Анастасія.

Продовженням теми соціальної та громадської активності стала інтерактивна гра від фасилітаторки програми Active Citizens Британської Ради Олександри Бакун.  

Інтерактивна сесія була направлена на коротке інформування щодо методів ефективної комунікації з різними сторонами - рідними та близькими, владою, донорами.” - пояснює спікерка.

На практиці ми зрозуміли як та навіщо вміти слухати на трьох рівнях, розглянули систему градації емоцій людини, дізналися як налагодити ефективну комунікацію та успішно донести сенс власних проектів”. - поділилась своїм відгуком учасниця інтенсиву Дарина Мекшун.

Прикладом реалізації абсолютно нових урбаністичних соціальних проектів стала розповідь Сергія Алейнiка (редактор проекту нових архітектурних ідей FAQinDecor) про прецендентний конкурс на розробку архітектурного плану для школи.

Контрастною але актуальною стала інтерактивна аналіз-презентація відміностей підприємництва та креативного підприємництва від фіналіста програми Creative Enterprise програми British Council Сергія Прокопенка

Таким вийшов інформативний, та сподіваємось, приємний для слухачів день на вуличному університеті. Бажаємо гостям більше вдосконалюватись та розвиватись неформальними методами та отримувати від цього задоволення. Адже іноді як підтверджує практика такі заходикраще за все прокачують практичні навички комунікації. В підтвердження цьому читайте коментар ю-репортерки Анастасії:

Презентація U-Report  - була моїм першим досвідом як спікера. Мені було надзвичайно страшно вимовити хоч слово, але, на щастя, поруч зі мною був мій колега Денис, він взяв ситуацію у свої руки, і все вийшло чудово! Пікантності виступу додавала ще й необхідність перекрикувати барабани та гітару, які лунали поруч з музичної сцени, але що поробиш, який фестиваль без музики. З іншого боку - це був прекрасний супровід для лекції.”

*Також можна надіслати слово СТАРТ фейсбук-спільноті U-Report , або зафоловити у Твітері - www.twitter.com/UReportUkraine .

Контакти

  • +380934063676
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.