bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Історії успіху переселенців: досвід Запоріжжя

У Запоріжжі презентували збірку історій успішних переселенців, а також провели інформаційну компанію з популяризації образу успішних ВПО у локальній громаді. 

23 серпня громадська організація «СМАРТ» та Агенція регіональних ініціатив провели круглий стіл «Інтеграція ВПО у локальні громади – презентація збірки історій успіху «ВПО: статус vs успіх»». В ході обговорення була не тільки презентована збірка успішних історій переселенців міста Запоріжжя, а й відбулось живе та цікаве спілкування між самими внутрішньо переміщеними особами, місцевою громадою та представники громадського сектору, робота яких вже протягом трьох років фокусується на питаннях адаптації та створення комфортних умов для життя. Збірка стала фінальним заходом проекту «ВПО: статус vs успіх»», що здійснюється за підтримки програми «Посилення Потенціалів Груп внутрішньо переміщені особи» БФ «Право на Захист».

«День презентації збірки був обраний напередодні Дня Незалежності, - зазначає Надія Кузьмичова, керівник проекту «ВПО: статус vs успіх», - що досить символічно. Історії представлені у збірнику розкривають різноманітні прояви успіху, але їх об’єднує незалежність наших учасників від обставин та статусу «ВПО» і бажання покращувати щоденними поступовими кроками своє життя та життя своїх близьких». Для команди проекту важливим було показати наскільки різними та цікавими можуть бути ті зміни, які відбуваються у житті людини попри пережиті події та досвід вимушеного переселення. Учасники проекту, чиї історії розміщені у збірнику, відкривають свій бізнес, починають втілювати свої дитячі мрії, кардинально змінюють роботу, вступають до шлюбу та народжують дітей в Запоріжжі, і відчувають себе повноцінними мешканцями міста.

Збірник складається з історій успішних переселенців, коментарів їх близького оточення, представників громадського сектору, а також остання статистична інформація щодо внутрішньо переміщених осіб на території Запоріжжя. Серед учасників проекту – люди від 20-ти до 72-х років, одинокі матері з дітьми, багатодітні родини, учасники АТО, студенти, підприємці, пенсіонери тощо.

Як зазначає голова ГО “СМАРТ” Оксана Ковтун: «Коли в нас запитують, хто автор цієї збірки, ми відповідаємо: «Люди». Основа історій – проведені інтерв’ю, і всі ці 30 історій – це не просто розповідь про життя, за кожною з них стоять справжні люди зі своїми проблемами, надіями та перспективами. Реалізація цього проекту була, не дивлячись на значне емоційне занурення в кожну історію, цікавою та перевершила всі очікування». Створення збірки ще на початку оголошення ідеї про неї підтримали як представники громадських організацій, що займаються питаннями переселенців, так і самі представники цільової групи. Саме відкритість, ініціативність та щирість кожної зі сторін допомогли створити збірку, автором якої є самі ж переселенці.

Присутні переселенці та активісти зазначили, що ця збірка справді потрібна та важлива не тільки для мотивації інших ВПО до нових звершень, а й стане певним інформаційним інструментом у громадах Донецької, Луганської областей та АРК Крим. Крім того, учасники проекту виразили свої враження щодо участі у проекті, лейтмотивом яких стало те, що дуже часто за постійними подіями, змінами не знаходиш час зупинитись, згадати, що було раніше, що довелось пережити, усвідомити чого досягнув зараз і куди рухатись далі. Представники ж громадських організацій та оточення ВПО підтримали цю думку і вважають, що такі інтерв’ю стали гарним шансом згадати перше знайомство з самими переселенцями та усвідомити для себе, наскільки ті ВПО, які ще три роки тому назад потребували допомоги, виросли, зміцнили та вже зараз не просто реалізують себе, а на краще змінюють життя громади Запоріжжя. 

У ході презентації командою була представлена лімітована кількість друкованої версії збірки, яку отримали учасники заходу. Електронний варіант збірки у найближчий час буде розповсюджений серед громадських організацій та ініціатив, які займаються питаннями ВПО, а також розміщений у загальному доступі для всіх зацікавлених осіб.

А поки всі бажаючі можуть ознайомитись з постерами, які створені командою проекту за результатами спілкування з учасниками збірки, та передають думку, що будь-яка криза – це нова можливість, а якості людей важливіші за статуси та формальні «ярлики». Серія постерів доступна за посиланням: https://goo.gl/h3aU9K

Матеріал опублікований у рамках спеціального медіа-проекту «Інформація для свідомих дій: почуй голос постраждалих внаслідок конфлікту на сході України», що  впроваджується Ресурсним центром ГУРТ за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США. 

Контакти

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.