bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Завершився перший Освітній Фест прав людини

З 25 липня по 03 серпня в Освітньому домі прав людини в Чернігові відбувся Освітній Фест прав людини 2017.

В Дім на Фестиваль завітало більше 200 учасників з 8 країн світу. 10-денний освітній марафон налічив більше ніж 90 годин відкритих інформаційно-просвітницьких заходів з прав людини. Спікерами Фестивалю виступили 40 експертів, тренерів, практикуючих юристів та правозахисників з України, Білорусі, Грузії, Казахстану та Молдови. Учасники з України – волонтери, активісти ГО, освітяни та студенти приїхали на Фестиваль з 24 областей та АР Крим.

Паралельно з відкритими освітніми заходами в рамках Освітнього Фесту прав людини пройшла зустріч представників міжнародної Мережі Домів прав людини з України, Білорусі та Грузії з метою  обміну досвідом та розробки майбутніх спільних освітніх проектів у сфері прав людини. Представники організацій операторів Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини» провели в Домі робочу зустріч. Фестиваль також став місцем проведення сесії навчального курсу «Стандарти прав людини в практиці адвокатів та суддів», ГС «Українська Гельсінська спілки з прав людини»; зустрічі представників організації «Восток СОС» для планування освітніх заходів на сході України та стратегічного планування культурних заходів організації. У Дім для зустрічі завітали випускників ВОП «Розуміємо права людини» які залучені до роботи безкоштовних правових приймалень ГС «УГСПЛ» для планування спільних проектів та випускники Молодіжних шкіл прав людини для молодих активістів 2014, 2015 та 2016 років.

Під час Фестивалю було презентоване «ноу-хау» - система моніторингу «Індекс прав людини» та пройшла прем’єра документальної стрічки «Транзитний пункт» правозахисника та режисера Олексія Біди. Організація «Восток СОС» привезли для учасників фестивалю проект #Восток-Дім - це усні історії в художній практиці.

Учасники першого заїзду на Освітньому Фесті прав людини 2017 взяли участь у флешмобі правозахисних організацій #stop6427д, закликаючи президента не підписувати фальсифікований текст законопроекту 6427-Д - документ, передбачає нову процедуру обрання Уповноваженного Верховної ради з прав людини, яка призведе до політизації цієї ключової для захисту прав людини посади.

Оздоровче та культурне дозвілля було також передбачене організаторами. Так, учасники мали змогу відвідати Чернігів та його основні туристичні атракції, займатися йогою на світанку, вчитися прийомам самооборони та танцювальним па під час ранкових активностей, робити вечірнє барбекю з кукурудзою та саджати перші квіти в рамках флешмобу #БудуємоДімРазом.

Організатори планують проводити Освітній Фестиваль прав людини щорічно. Заходів такого формату необхідні щоб зібрати активістів та експертів громадянської спільноти задля реалізації важливих цілей:

  • Консолідація громадянського суспільства навколо проблем прав людини;
  • Захист та підтримка правозахисників;
  • Підвищення потенціалу активістів громадянського суспільства, зокрема просування «ноу-хау» та найкращих освітніх практик, методів та інструментів захисту прав людини;
  • Розвиток мережі молодих активістів-правозахисників, випускників освітніх програм;
  • Запобігання професійному та емоційному вигоранню правозахисників;
  • Просування прав людини та підходу до розвитку, заснованому на правах людини.

ГС «Освітній дім прав людини в Чернігові» була започаткована у 2014 році сімома організаціями з різних куточків України. За три роки існування в Чернігові Освітнього дому прав людини, або як його ще називають, просто «Дім»,  на базі організації було проведено близько 200 освітніх заходів, участь у яких взяли більше 3000 людей.

За цей час Дім став впізнаваним освітнім і ресурсним центром для правозахисних організацій та не раз був прихистком для правозахисників у небезпеці. Дім є членом Міжнародної Мережі домів прав людини - 15 Домів у 13 країнах.

Сайт Освітнього Фесту прав людини: http://ehrhfest2017.tilda.ws/

Подія у Facebook: https://www.facebook.com/events/447463565626551 

Контакти

  • ehrh.che@gmail.com
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.