bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Коломияни отримають доступ до міських даних – міський голова підписав меморандум

4 серпня 2017 р. міський голова підписав меморандум про співпрацю щодо впровадження у Коломиї політики відкритих даних. 

Це стало можливим завдяки перемозі Коломиї у всеукраїнському конкурсі ВІДКРИТИЙ ВИКЛИК .

Ця співпраця передбачає суттєву підтримку міськраді з боку українських та іноземних фахівців:
• аудиту даних міста;
• визначення пріоритетних наборів даних (інформації);
• оцифрування, структурування даних;
• оприлюднення даних (публікації на сайті міської ради, на Єдиному порталі відкритих даних, на власному порталі відкритих даних міста);
• оновлення даних, створення нових наборів даних;
• роботи з середовищами дата-активістів, організації хакатонів;
• пошуку ресурсів для реалізації політики відкритих даних;
• навчання відповідальних за реалізацію політики відкритих даних.Коломия, як і будь-яке інше місто у світі, має у своєму розпорядженні багато інформації, що є необхідною для кожного мешканця. Про безпеку, екологію, вільне для оренди комунальне майно, споживання енергії тощо. Вся ця й інша інформація може працювати на людей – якщо її правильно відкрити і створювати сервіси та додатки на її базі.

Щоб міщани через інтернет могли записатись на конкретну годину до обраного лікаря. Чи щоб знали, яка реальна заповненість класів у школі і груп у садочках. Або щоб могли подивитися на рівень злочинності в тому чи іншому мікрорайоні міста. Варіантів використовувати міські дані – безліч.
Але все починається з їх оприлюднення.

- Ми розуміємо, на скільки важливо відкривати дані. Але хочемо робити це доброякісно і правильно, не чекаючи нагадувань з боку держави, – зазначив Ігор Слюзар, Коломийський міський голова. Він сказав, що розраховує на результативну співпрацю з «Даними міст» і що Коломия відкриє дані не гірше, а то й стане прикладом для інших міст України.

Координаторка ініціативи «Дані міст» Руслана Величко-Трифонюк розповіла, що співпраця передбачає аудит тих даних, які є, а опісля – підготовку і навчання фахівців міськради до роботи з інформацією.

- Основне – це машиночитність. Інформації дуже багато. Людина самотужки опрацьовувала б ці дані місяцями. А комп’ютер може зробити це за лічені хвилини. Наше завдання – перевести дані в машиночитний формат, - зазначила Величко-Трифонюк.

Як уже зазначалося раніше, після підписання меморандуму до Коломиї прибудуть аналітики ініціативи «Дані міст» для аудиту даних міської ради. Тобто, місто спочатку з’ясує, якою інформацією володіє, у яких об’ємах і форматах, хто є її розпорядником. А опісля міськрада та опендата-фахівці підготують алгоритм оприлюднення.

Після підписання меморандуму відбулося обговорення з громадою міста щодо пріорітетності наборів даних, з якими потрібно працювати. Загалом ропорядженням міського голови буде створено робочу групу, яку очолить керуючий справами виконкому Тарас Кухтар та в яку увійшли не тільки команда ініціативи, державні службовці, а й громадські активісти.

Коломийська міська рада та ініціатива «Дані міст» запрошує до співпраці мешканців міста та пропонує визначити разом пріоритетні набори даних, що мають оприлюднюватися в першу чергу. Свої побажання ви можете залишити за посиланням.

Нагадаємо, конкурс ВІДКРИТИЙ ВИКЛИК в Україні проводять Громадянська мережа ОПОРА та TechSoup

За результатами конкурсу, п’ятьом містам, які пройдуть відбірковий тур, буде забезпечено супровід українських та іноземних фахівців у впровадженні політики відкритих даних.

Більше деталей про конкурс шукайте на сайті https://danimist.org.ua/
Маєте додаткові питання? Пишіть нам на danimist@opora.org.ua.

Контакти

  • danimist@opora.org.ua
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.