Спільно з експертом Інституту політичної освіти учасники знайшли відповіді на питання «як громадськості потрапити у виконкоми міст чи адміністрацій», «як громадським організаціям співпрацювати з постійними депутатськими комісіями» та «які питання виконком міста має погоджувати з громадою». Спікер наголосив на відмінностях громадських організацій та політичних осередків.
Голова правління Центру Громадянських Ініціатив Віталій Загайний присвятив свою презентацію аналізу усіх інструментів взаємодії влади та громади в Україні та питанню про те, що впливає на ефективність прийняття рішень.
Сергій Лобойко, експерт Центру Розвитку Інновацій НаУКМА ознайомив присутніх з налагодженням роботи Громадського бюджету у Києві, досягненнями та можливостями розвитку цього інструменту.
Експерт Центру Громадянських Ініціатив Наталія Кузьма поділилась власним практичним досвідом реалізації е-петиції, що стала головним інструментом реалізації адвокаційної кампанії.
Окрім цього, експерт ЦеГрІн Олег Конотопцев спілкувався з учасниками про псевдогромадські організації в Україні, а Наталія Сабліна – провела практичне заняття щодо розвитку емоційного інтелекту в управлінських рішеннях.
У рамках школи учасники мали зустріч з міськими головами Ізмаїлу та Вилково, налагодили співпрацю з організаціями Придунайської Бессарабії.
За результатами Школи у кількох містах запровадять Бюджети участі, інші учасники мають намір скористатись е-інструментами для покращення життя у своїй містах.
Школа тривала з 30 липня по 4 серпня у місті Ізмаїл Одеської області.
Організатор Літньої школи самоврядування - ГО «Центр громадянських ініціатив» за підтримки представництва фонду Фрідріха Науманна в Україні.
Коментарі