bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Волейбол сидячи як спосіб реабілітації ветеранів АТО
20.07.2017

Для реабілітації ветеранів АТО, що зазнали травм, у місті Дніпро створена команда з волейболу сидячи. Це гарна фізична та психологична реабілітація у командних діях та перспективи для продовження витупів у спорті вищих досягнень.

Активна реабілітація - це комплекс заходів із застосуванням засобів фізичної культури та спорту, скерованих на самообслуговування, максимальну незалежність у повсякденному житті та побуті, інтеграцію та суспільну активність людини, що зазнала важких уражень опорно-рухового апарату або сенсорних функцій організму внаслідок травми, поранення чи захворювання. Основними складовими процесу активної реабілітації є фізична, психологічна та соціальна реабілітація. 

Ми спеціалізуємося на дисципліні «волейбол сидячи для інвалідів з ураженням опорно-рухового апарату» - це єдиний командний вид спорту для інвалідів з ампутацією і іншими травмами опорно-рухового апарату, який культивується в багатьох країнах світу та входить до складу Паралімпійських Ігор, але грати і тренуватися в цьому виді спорту можуть і люди без особливих фізичних обмежень, які не мають ніякої переваги на майданчику через специфіку даного виду спорту. 

Паралімпійські Ігри в Лондоні - 2012 року вперше в історії стали прибутковим заходом . Квитки на виступ спортменів-інвалідів були розкуплені задовго до початку змагань .

Цей вид спорту розвинутий і в Україні: жіноча та чоловіча збірні України є учасниками Паралімпійських Ігор в Ріо-де-Жанейро в 2016 році.

Інши віди спорту, наприклад, футбол і пляжний волейбол  або не входять до складу ПІ, або не підходять за класифікацією для спортсменів саме з отриманими травмами, змагання по ним проводяться лише на аматорському рівні. 

Види діяльності:

- залучення до спорту високих досягнень спортсменів;

- скерування учасників до подальших систематичних занять фізкультурою і спортом та орієнтування на подальшу професійно-трудову діяльність;

- популяризація спорту вищих досягнень в Україні і в Дніпропетровській області;

- покращення психо-соціальної адаптації ветеранів АТО, а також ВПО шляхом долучення до активного повсякденного життя;

- створення нових соціальних зв’язків серед учасників проекту;

- обмін досвідом роботи среди тренерів-вікладачів щодо организації фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи среди ветеранів АТО та ВПО з обмеженими фізічніми можливостями.

Проблеми, які вирішуємо:

Ізольованість ветеранів АТО і ВПО з травмами опорно-рухового апарату, складна адаптація до нових умов існування. Відсутність необхідних вмінь та навиків щодо самообслуговування, залежність від допомоги оточуючих у побуті. Обмеженість можливостей для професіонально-трудової діяльності для ветеранів АТО, що отримали травми опорно-рухового апарату через брак інформації про можливі варіанти реалізації себе у спорті вищих досягнень. 

Наша мета:

Інтеграція ветеранів АТО і ВПО з обмеженими фізичними можливостями в соціум та прийняття їх на рівних умовах, забезпечення здорового і безпечного способу життя, скерування учасників проекту до подальших систематичних занять фізкультурою і спортом та орієнтування на подальшу професійно-трудову діяльність, залучення до змістовного дозвілля.

Матеріал опублікований у рамках спеціального медіа-проекту «Інформація для свідомих дій: почуй голос постраждалих внаслідок конфлікту на сході України», що  впроваджується Ресурсним центром ГУРТ за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США. 

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.