bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Створення сучасних театральних майданчиків
17.07.2017

8-11 липня у Полтаві проходило навчання учасників проекту «Сучасні театральні майданчики – осередки громадянської активності». Проект виконують Полтавська філія Суспільної служби України та Театр Сучасного Діалогу в рамках програмної ініціативи Громадські ініціативи нової України.

Метою проекту є навчання мешканців східних регіонів використовувати сучасний театр як осередок громадської активності та мистецький інструмент побудови діалогу у суспільстві для вирішення актуальних проблем своїх громад.

У часи конфліктів на культуру покладаються особливі надії. Саме її засобами можна розпочати діалог і шукати шляхи до примирення, переосмислення сьогодення.

Сучасний критичний театр проводить діагностику актуальних проблем та створює умови для діалогу різних суспільних груп про шляхи вирішення цих проблем.

«Завдання не в тому, аби створити платформу театральну, яка буде конкурувати з існуючим театром. Йдеться про якусь прогалину, яку треба заповнити. І сучасний театр має за мету ставати в позицію міждисциплінарного проекту, який може робити постановки питання, який можу провокувати групу людей отримати цей месидж про постановку питання і лобіювати це питання, і знаходити той ключовий елемент, який може вирішувати це питання», - говорить театральна менеджерка Вікторія Швидко.

Окрім того, новий театр – це осередок громадянської активності, який мотивує, як учасників таких театрів, так і глядачів, до формування активної громадянської позиції, до участі у спільному вирішенні проблем своїх громад.

Драматургиня Ірина Гарець зазначає: «Театр осучаснюється, оновлюється. Якщо поглянути на функцію, місію театру світового – вони не обмежуються функціями і місіями репертуарного театру сьогодні державного. Вони йдуть набагато далі. І в більшості випадків – це театри сучасні, це театри політичні. У широкому сенсі «політика» мається на увазі».

У Полтаві вже майже два роки існує Театр Сучасного Діалогу (далі – ТСД) (мистецький підрозділ ГО Полтавська філія Суспільної служби України). І за цей час він своєю діяльністю довів, що театр може виконувати не лише розважальну функцію, а й стати майданчиком для усестороннього розвитку особистості, інструментом для вирішення соціальних проблем.

Тепер Полтавська філія Суспільної служби України та ТСД реалізують проект, в ході якого учасники міст Бахмут, Сєверодонецьк та Попасна проходять навчання та невдовзі створять три театральних майданчики у своїх містах.

Проект «Сучасні театральні майданчики – осередки громадянської активності» проходитеме з липня 2017 по вересень 2017 (4 місяці).

Серед 12-ти учасників проекту: представники місцевих громад, працівники бібліотек, культурних закладів, громадських організацій у партнерстві з місцевими органами влади, митці міст: Попасна, Севєродонецьк, Бахмут.

Теоретична частина навчання відбулася у Полтаві 8-11 липня.

Учасників знайомили з досвідом громадських організацій, які працюють в напрямку соціального театру: м. Полтава (Театр Сучасного Діалогу (ПФ Суспільної служби України), м. Київ (Театр переселенця/Theatre of Displaced People, PostPlayТеатр), м. Львів (Art Workshop DRABYNA), м Запоріжжя (Запорізька нова драма: Сезон читок); вчать створенню та функціонуванню соціальних критичних театрів (театральний менеджмент, написання проектних заявок, громадянська компетентність, інструменти документального та свідоцького театру).

Учасниця проекту Яна Михайлова так говорить про дні навчання на проекті: «Четыре дня побывав здесь, я поняла еще, что можно решить глобальные вопросы и рассказать об этих вопросах всем людям, которые не знают об этой проблеме. К примеру, возьмем такую проблему, как жилье для переселенцев. Для Северодонецка это актуально. И допустим сделать спектакль на такую тему – это было бы интересно, и рассказать другим людям об этом – это было бы хорошо».

Практична частина відбуватиметься у містах Бахмут, Северодонецьк, Попасна. (липень-вересень 2017)

Учасники будуть відпрацьовувати майстерність написання проектних заявок; разом із кураторами: драматургами та режисерами створюватимуть документальні вистав на актуальні теми своїх громад; демонструватимуть їх у своїх містах.

Матеріал опублікований у рамках спеціального медіа-проекту «Інформація для свідомих дій: почуй голос постраждалих внаслідок конфлікту на сході України», що  впроваджується Ресурсним центром ГУРТ за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США. 

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.