bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Безкоштовна правова допомога для жителів Харківської області
13.07.2017

На Харківщині кожен бажаючий може отримати консультацію юриста, не заплативши ані копійки. Правову допомогу населенню надає Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області, який відкрив з цією метою шість громадських юридичних приймалень. Вони знаходяться у районних центрах області – Первомайському, Близнюках, Валках, Балаклії, Великому Бурлуці та Барвінковому.  

Мешканка села Миколаївка Близнюківського району має у власності земельний пай. Жінка жаліється: ціни за останні роки зросли у кілька разів, а орендна плата за її землю лишилася незмінною. Щоб дізнатися, чи можна щось вдіяти у цій ситуації, власниця паю звернулася до громадської юридичної приймальні Фонду. З’ясувалося, що жінка просто не знала свої права, тому й розпоряджалася землею неефективно.

«Треба було уважно прочитати договір оренди, адже у ньому передбачено, що раз на рік орендна плата може бути переглянута, - зазначає працівник громадської юридичної приймальні Фонду у Близнюківському районі Володимир Мухай. -  Я порадив власниці паю заключити з орендарем додаткову угоду і прописати в ній інший розмір орендної плати. Так і було зроблено. Жінка дуже вдячна, адже завдяки цьому орендна плата  збільшилася майже вдвічі».

Земельні відносини – питання номер один для жителів сільської місцевості. Саме щодо землі з юристами Фонду консультуються найчастіше. Також до громадських юридичних приймалень масово звертаються ті, хто має проблеми з оформленням спадщини або пенсії, стягненням аліментів, укладанням різноманітних угод. Юристи Фонду надають усні консультації з будь-яких правових питань, допомагають грамотно складати договори, заяви, скарги та інші документи. За потреби вони представляють інтереси громадян в органах державної влади й органах місцевого самоврядування.

«Фонд другий рік поспіль реалізує проект «Юридична підтримка населення». Ми створили на Харківщині мережу громадських юридичних приймалень, щоб забезпечити жителям області доступ до актуальної правової інформації. У сільській місцевості людям часто нема у кого запитати, як діяти у тій чи іншій ситуації, куди звертатися. І грошей на сплату послуг приватних юристів у них також немає. Тож часто наші юридичні приймальні – чи не остання надія для тих, хто потребує вирішення якогось правового питання», - каже голова Наглядової ради Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області Валерій Дема.

За перше півріччя 2017 року правову допомогу було надано 735 мешканцям області. Серед тих, хто звернувся за консультацією, є пенсіонери, власники земельних паїв, матері-одиначки, родичі учасників АТО, переселенці, представники інших категорій населення. Безкоштовна правова допомога надається всім без винятку.

За потреби юристи проводять виїзні консультації у селах – дати їх проведення заздалегідь узгоджуються з місцевими радами.                

Адреси громадських юридичних приймалень Фонду:

м. Балаклія, вул. Соборна, буд. 96. Телефон: 050-208-84-72.

м. Первомайський, вул. Бугайченка, буд. 36, офіс № 21. Телефон: 095-179-62-41.

м. Барвінкове, вул. Центральна, буд. 4. Телефон: 050-325-49-37.

м. Валки, вул. Стадіонна, буд. 4, кімната № 2. Телефон: 050-838-64-95.

смт Близнюки, вул. Незалежности, буд. 7-А. Телефон:  050-532-49-31.

смт Великий Бурлук, вул. Центральна, 22. Телефон: 095-693-59-36.

Матеріал опублікований у рамках спеціального медіа-проекту «Інформація для свідомих дій: почуй голос постраждалих внаслідок конфлікту на сході України», що  впроваджується Ресурсним центром ГУРТ за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США. 

Контакти

  • http://rozvytok.kharkov.ua/ua/kontaktyi/

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.