Життя переселенців переповнене спогадами, емоціями, враженнями, різноманітними історіями. Одна мить повністю змінила долю багатьох людей. Мешканці Луганської та Донецької області змушені були покинути домівки та розпочати свій життєвий шлях спочатку.
***
Олександр Єресько – переселенець з міста Дебальцеве Донецької області. Через потужні обстріли та наступи бойовиків він залишив власний будинок, роботу, рідне місто. Саме з цього моменту почалося нове життя для нашого героя.
3 грудня 2014 року Олександр переїхав у місто Попасна Луганської області. Попасна знаходиться на лінії фронту, бойові дії майже кожного дня, але найголовніше, що місто підконтрольне українському уряду. Олександр Єресько розповідає, що в перші дні почував себе незвично, оскільки не мав знайомих. Раніше у Попасній він не бував, тож обстановка була незнайомою.
У таку скрутну годину життя на допомогу приходять друзі. Тож, найкращий друг допоміг йому з житлом та працевлаштуванням. Вже з перших днів перебування в новому місті переселенець приступив до своєї роботи. Олександр Єресько обійняв посаду керуючого у банку. Познайомившись з колективом, він одразу ж почав плідно працювати.
Олександр згадує і нібито проживає всі моменти заново, коли розповідає про свою професійну діяльність впродовж військових дій у Попасній: «Особлива ситуація була взимку 2015 року, коли через ескалацію конфлікту евакуювалися всі банки, і працював лише один банк. Разом з мером міста та його командою ми замовляли гроші з Лиману, щоб фінансово забезпечити мешканців. Великі черги біля банку, обстріли, проблеми з готівкою – все це вдалося нам подолати, пережити. Відповідальність, єдність команди допомогли врятувати, прогодувати населення».
На сьогодні ситуація стабілізувалася, всі фінансові структури відновили свою роботу,
Олександр Єресько має три вищі освіти в галузі фінансів, залізничного транспорту, IT-технологій. Дивовижно, що всі ці напрямки діяльності знадобилися у житті, і завдяки ним вдавалося знаходити роботу в будь-який час. Відпочивати духом і тілом, заряджатися енергією, позитивним настроєм і навіть заробляти гроші Олександру допомагають його хобі й захоплення. «Я дуже полюбляю слухати музику, займатися кулінарією. Вдома вирощував лимони, вони навіть плодоносили, але, на жаль, залишилися в м. Дебальцевому. Взагалі я ремонтник комп’ютерного обладнання, можу все налагодити, відремонтувати. У свій час самостійно зібрав комп’ютер «Радіо 76РК», загалом зробив 54 штуки», – розповідає переселенець.
Олександру Єресько вдалося влаштувати своє життя в Попасній, місто стало для нього другим рідним. «Я серцем тут», – говорить чоловік. Він задоволений тими результатами, які має на даний момент. Але не дивлячись на «нове» життя, він все ж таки згадує про рідне Дебальцеве. Єдина мрія Олександра – повернутися в своє місто, відновити роботу банку, продовжити своє життя в рідній та мирній обстановці. Всім переселенцям Олександр радить не впадати у відчай, реалізовуватися, шукати роботу, продовжувати жити.
Матеріал підготовлений у рамках спеціального медіа-проекту «Інформація для свідомих дій: почуй голос постраждалих внаслідок конфлікту на сході України», що впроваджується Ресурсним центром ГУРТ за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США.
Коментарі