bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

У Запоріжжі починається проект успіху серед ВПО
22.05.2017

Громадська організація «СМАРТ» 18 травня 2017 р. у м. Запоріжжя провела круглий стіл «Успішна адаптація переселенців: від чого залежить і як відбувається в Запоріжжі?». 

В ході обговорення адаптації ВПО до життя в нашому місті, учасники заходу не тільки змогли поділитися досвідом, а й певним чином скоординувати роботу.

Незважаючи на трирічний термін, протягом якого переселенці продовжують стикатися з проблемами, особливий акцент організаторами був зроблений на успішному досвіді життя ВПО в громаді Запоріжжя. Потреба в гуманітарному реагуванні й досі актуальна для нових її членів, але куди важливіше стає перехід на другу стадію допомоги цій категорії громадян – ранній розвиток.

Одна з таких ініціатив була представлена Nadiia Penkova, керівником проекту «ВПО: успіх VS статус» громадської організації “СМАРТ”. Проект здійснюється за підтримки програми «Посилення Потенціалів Груп внутрішньо переміщені особи» Право на Захист за фінансової підтримки National Endowment for Democracy. Проект передбачає інформування населення про успішні історії переселенців в Запоріжжі, які будуть відображати особливості проживання саме в нашому місті, багато в чому відрізняється від інших обласних центрів.

Як зазначає голова ГО “СМАРТ” Oksana Kovtun, основа історій – біографічні інтерв’ю з самим переміщеними особами, а також їх оточенням. Команда проекту вірить, що досягати успіх можна в різних сферах, не тільки в професійній, на якій часом робиться більший акцент, але і в особистому, сімейному житті, а різні стартові можливості не перепона на цьому шляху.

Позитивно оцінили ініціативу і приєдналися до обговорення, що ж таке успіх ВПО, як його досягти і чи може він бути в принципі, учасники круглого столу – представники органів влади, Запорізький міський центр зайнятості, а також громадські активісти та керівники провідних організацій по роботі з переселенцями - Роман Дубовський (Земляцтво ВПО «Самопоміч»), Natalya Openko (Крим_ SOS Запоріжжя), Юлия Кальницкая (Донбаська ініціатива “МІСТ”), Tatyana Sidorenko (Центр зайнятості Вільних людей Запоріжжя), Elena Volkova (Запорізький центр біженців), Валентина Трюхан і Елена Набокова (Благотворительный фонд «Улыбка ребенка»).

Серед них – Сергій Щеголь, юрист Запорізького відділення Право на Захист, який поділився досвідом відстоювання прав переселенців в місті Запоріжжя. Завдяки діяльності організації більшість справ закінчуються на користь ВПО, що також є одним з показників успіху, незважаючи на існуючі законодавчі перепони.

Успіх – справа суто особисте, і те, що для когось може здаватися незначною рутинною діяльністю, для інших – значне досягнення. Про такий досвід в своїй роботі повідала представниця Polska Akcja Humanitarna (PAH) в Україні Anastasia Golikova. За її словами, медіа-ринок України наповнений історіями про успішні ВПО, якщо за критерій брати процвітаючий бізнес або продуктивну роботу в громадському секторі. Але, таких історій одиниці (з 10% переселенців, які відкрили свою справу, успіху досягає 1%) вони масово тиражуються в ЗМІ. Куди менше уваги приділяється людям, які змогли, переселивши свої комплекси і проблеми, повернутися до звичного життя в Запоріжжі. Наприклад, переживши війну і змінивши повністю своє оточення, місто проживання, вони знайшли в собі сили прокидатися вранці, йти на роботу, і змінювати своє життя на краще в таких, здавалося б, звичних для нас діях.

На заході були присутні радники Міністерства соціальної політики з питань ВПО Anastacia Perepelitsa та Anna Dvorna. Анастасія не тільки розповіла про свій досвід як переселенки, але також підмітила цікаві моменти, які є важливими в темі успішної адаптації ВПО в громаді Запоріжжя. Так, останнім часом стала активно проявлятися проблема взаємодії переселенців з воїнами АТО, що, знову-таки, пов’язано зі існуючими стереотипами стосовно ВПО.

Анастасія, як і інші учасники круглого столу, висловили бажання про подальше проведення подібних інформаційних майданчиків щодо питань ВПО, але вже з більш активною участю всіх ланок в цьому ланцюжку, для досягнення більш ефективного результату інтеграції цієї групи населення в місцеву громаду.

Матеріал опублікований у рамках спеціального медіа-проекту «Інформація для свідомих дій: почуй голос постраждалих внаслідок конфлікту на сході України», що  впроваджується Ресурсним центром ГУРТ за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США. 

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.