bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Форум-театр як спосіб вирішення конфліктних ситуацій

Згідно статистичних даних Міністерства соціальної політики України щодо загальної кількості внутрішньо переміщених осіб в Україні (запит був ініційований ГО «Фундація.101»), станом на кінець лютого 2017 року кількість ВПО склала 1,628 мільйона осіб. За загальною кількістю ВПО Запорізька область увійшла у п’ятірку регіонів з найбільшою концентрацією переселенців. Їх загальна чисельність в регіоні складає – 89 601 осіб.

Так, внаслідок воєнного конфлікту на сході країни на Запоріжжі значно збільшилася кількість людей, що перебувають у скрутних життєвих обставинах. Це і внутрішньо переміщені особи, і учасники АТО, їх сім’ї.

Всі ці люди потребують допомоги від громади, що приймає.

Зрозуміло, що регіональні органи влади реалізують себе, в основному, у розподіленні та контролюванні державних фінансових надходжень, їм  не так вже й легко виділити найбільш пріоритетні напрями економічної та соціальної інтеграції ВПО до громади. Тому держава, опікується перш за все питаннями економічного характеру. А соціальна інтеграція покладається, в основному, на самих ВПО та приймаючу громаду.

У Запорізькому краї проживають відкриті та доброзичливі люди. Але у сучасних умовах всім нам важко постійно підтримувати себе у руслі позитивного потенціалу. Звісно, людина, що стала свідком або учасником АТО, або вимушена була покинути свій дім, виїхати за сотні чи тисячі кілометрів, позбавлена можливості ведення звичного життя – перебуває у напруженому стані. Насідком воєнно-травматичних стресових обставин можуть бути: насильство в сім’ї,  агресивність до оточуючих, конфліктність.

Усі ці прояви вирішила «побороти» керівниця НУО «Комунікаційний центр «Долоні» Лариса Головко. Це чуйна жінка, відома у нашому регіоні, яка завжди намагається «врятувати світ» та надати допомогу нужденним. Так і цього разу, її зусиллями, у квітні цього року зазнав реалізації субгрантовий проект «Я тебе чую: зниження насильства в сім'ях ВПО і учасників АТО, сприяння попередженню нових конфліктів в українському соціумі за допомогою методу «Форум-театр».  

Проект впроваджено НУО «Комунікаційний центр «Долоні» в партнерстві зі Запорізькою обласною бібліотекою для юнацтва, Запорізьким коледжем радіоелектроніки ЗНТУ, Запорізьким металургійним Коледжем ЗДІА в рамках міжнародного проекту «Подолаємо наслідки війни разом», організованого ДРА й ГО «Країна вільних людей» за фінансової підтримки МЗС Німеччини.

Під час реалізації проекту будуть задіяні сім населених пунктів області: міста Запоріжжя, Василівка, Пологи, Гуляйполе, селища міського типу Розівка, Новомиколаївка, Більмак. То місця найбільшої дислокації переселенців у Запорізькій області. Як вбачається із вищезазначеного, до впровадження проекту залучена молодь регіону – актори «Форум-театру».

Станом на 12 травня поточного року вистави «Форум-театру» презентувалися у Запоріжжі, смт Новомиколаївка та Розівка. Ці вистави мають успіх. По-перше, це тому, що сценарії вистав не надумані чи вигадані, а взяті з реального життя. У зв’язку з чим глядачі, а в основному це переселенці та АТОвці, бачать в них сцени свого повсякденного життя. При чому «Форум-театр», це таке дійство, що надає можливість подивитися на будь-яку ситуацію з різних боків, обіграти її та нівелювати конфлікт, вирішити соціальні проблеми.

Так, після кожної постановки, юні актори-аматори на чолі з Ларисою Головко, отримують численні слова подяки та прохання завітати з новими виставами. Всі одностайно висловлювалися щодо необхідності такого проекту саме зараз, що він дійсно здатний привести до зниження насильства в сім'ях ВПО й учасників АТО,  запобігати новим конфліктам. 

Матеріал підготовлений у рамках спеціального медіа-проекту «Інформація для свідомих дій: почуй голос постраждалих внаслідок конфлікту на сході України», що  впроваджується Ресурсним центром ГУРТ за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США.    

Контакти

  • НУО «Комунікаційний центр «Долоні»
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.