bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

У Львові вчились будувати діалог та довіру в громаді за допомогою форум-театру

25-27 квітня 2017 р.  в приміщенні Першої Львівської Медіатеки пройшов тренінг з форум-театру за участі внутрішньо переміщених осіб та місцевих мешканців Львівської області. По завершенню триденного тренінгу учасниці та учасники презентували власну виставу, що складалась з двох новел, створених на реальних історіях що відбулись у Львівській області.

глядачи

Перша історія розповідає про звичайну львівську родину, яка вирішала тимчасово прихистити переселенців, але під час обіду їх розмова кожен раз поверталась до теми, що переселенці самі у всьому винні, не змогли захистити свої міста та їх чоловіки не хочуть воювати, жодні аргументи переселенців на них не подіяли. Упереджене ставлення та стереотипи приводять до того, що родина переселенців з маленькою дитиною залишились вночі на вулиці.

перша сценка

Друга історія відбулась у селі на Львівщині, в яке приїхала багатодітна жінка-переселенка. Через бюрократію вона не могла оформити допомогу на дітей і залишилась без засобів до існування. Однак в селі її дуже гарно прийняли, надали вільний будинок, допомогли з продуктами та одягом, односельчани стали її другою родиною. Після всіх пережитих жахів вона з дітьми нарешті знайшла спокій. Але так тривало не довго. Попри всі сподівання, конфлікт на Сході тривав. Один з мешканців села, що воював в АТО загинув і це стало трагедією для всього села. Не маючи змоги помститись справжнім  винуватцям трагедії, громада зігнала свою злість на жінку-переселенку. Погрожуючи підпалити хату, в якій вона з дітьми проживала, мешканці села змусили господаря будинку вигнати переселенку з шістьма дітьми на вулицю.

друга сценка

Актори-аматори розіграли на сцені конфліктні ситуації, а глядачі отримали можливість зі сторони подивитися на те, до чого можуть призвести стереотипи та упереджене ставлення.

Форум - театр - дуже незвична форма театру, яка допомагає подивитися на самих себе та на оточуючий світ з різних сторін, розвиває критичне мислення та ініціативність. За допомогою інтерактивних ігор та вправ учасники самі визначають тему постановки і вчяться знаходити рішення у конфліктних ситуаціях.

Кожна вистава форум-театру унікальна, адже в ній беруть участь як актори, так і  глядачі, а сюжет народжується та трансформується безпосередньо на сцені.

Вистава викликала активне обговорювання в залі і завдяки інтерактивному формату глядачі змогли вийти на сцену і замінити героїв цих історій, щоб змінити хід подій всієї сцени  та запобігти конфлікту. Спільними зусиллями акторів і глядачів конфліктні ситуації були вирішені.

«Маємо  дуже хороші враження від роботи з групою учасників, всі активно брали участь у вправах і театральних практиках, із самого початку виявили свої навички імпровізації.  За досить короткий проміжок часу нам вдалося підготувати дві повноцінні сценки, які були побудовані на реальних подіях  у  житті переселенців. Важливо було почути зворотній зв’язок від глядачів, коли вони  намагалися знайти варіанти вирішення конфліктних ситуацій замінивши акторів на сцені» - поділилась своїми враженнями тренерка Марія Ворончук. 

 «Для мене найцікавіший етап форум-театру – це навіть не сам показ вистави, а те, як під час репетицій знову і знову програючи ці сценки, учасниці та учасники з’ясовують мотиви своїх героїв, їх страхи та сподівання, це допомагає ширше дивитись на життя, бачити інші точки зору та шукати компроміс навіть у складних ситуаціях», - відзначила авторка проекту, Олена Дуброва.

Своїми враженнями від заходу поділились також деякі учасниці. Наталія Тітійова  розповіла, що «форум театр допомагає вирішувати багато різних питань, зокрема конфліктні, дискримінаційні, стереотипні». 

 Реалізація міні-проекту «Запобігання упередженому ставленню до ВПО у м. Львів шляхом проведення просвітницьких заходів в громаді» здійснюється ГО «Промінь змін» у рамках проекту «Активні громадські дії на подолання гуманітарної кризи в Україні», що реалізує Громадська спілка «Освітній дім прав людини в Чернігові» при сприянні Національного фонду на підтримку демократії (NED). Проект є частиною плану дій Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини».

Фото 1-3:  Наталія Кузнецова

Фото 4: Олена Дуброва

Матеріал опублікований у рамках спеціального медіа-проекту «Інформація для свідомих дій: почуй голос постраждалих внаслідок конфлікту на сході України», що  впроваджується Ресурсним центром ГУРТ за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США. 

Контакти

  • 0966008111
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 1  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.