bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

У Києві презентували дослідження про справжню ціну вугілля на Донбасі

29 березня 2017 р. в Українському кризовому медіа центрі відбулася презентація видання «Справжня ціна вугілля в умовах війни на Донбасі: погляд крізь призму прав людини». 

Звіт підготовано ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив» у співпраці з іншими організаціями – членами Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі». 

Актуальність презентованого звіту у зв’язку з сучасними подіями на Донбасі окреслив Володимир Щербаченко, голова ГО «Східноукраїнський цент громадських ініціатив». За його словами, під час дослідження стало зрозуміло, що багаторічне розкрадання вугільної галузі олігархами спільно із корумпованими чиновниками створило підґрунтя для збройного конфлікту на Донбас.

«Останні десятиліття природні ресурси краю нещадно експлуатували, кошти на реформування вугледобування розкрадали, а місцеві жителі та громади бідніли та переважно мовчки спостерігали за цим масовим занепадом. Невдоволення місцевого населення бідністю і корупцією вдало використала Російська Федерація, яка спрямувала його в бік української столиці. Замість того, аби протидіяти соціальній і правовій несправедливості всередині держави, частина місцевих жителів повірила в те, що треба розпочати війну проти самої держави. Цей шлях виявився хибним. Життя шахтарського краю стало ще більш важким. Всі ці непрості реалії і показує наше дослідження»

– зазначив Володимир Щербаченко.

Про те, в який спосіб фінансові потоки, утворені завдяки захопленій вугільній галузі, підтримували життєздатність самопроголошених республік на тимчасово окупованих територіях, розповів Денис Казанський. У результаті дослідження економічних вад гірничої сфери Донбасу журналіст виявив цілу низку корупційних процесів. За словами Дениса Казанського, спекуляції державними дотаціями, незаконний видобуток вугілля та невмотивоване ціноутворення стало однією з причин занепаду галузі та всього регіону.

Грубі порушення екологічних прав на сході України – права на чисте довкілля – стали результатом багаторічного руйнування і забруднення довкілля підприємствами вугільної галузі. Ці аспекти під час презентації окреслив Олег Савицький, експерт з з кліматичної та енергетичної політики Національного екологічного центру України

«Поточний стан Донбасу видається мені втіленою антиутопією. Наслідки невдалої державної енергетичної політики та корупції у вугільній галузі є нищівними у всіх аспектах, але вплив на стан довкілля є не менш катастрофічним, ніж війна. Масштабне забруднення, поширення токсичних відходів та руйнування екосистем в регіоні Донбасу та поза його межами наразі є наслідком стратегічного провалу держави, яка вчасно не вирішила проблеми вугільної галузі і не почала розбудову відновлюваної енергетики, яка є невід’ємним елементом сучасної постіндустріальної економіки»

 – розповів Олег Савицький.

Працівники, зайняті у вугледобувній сфері, найчастіше потерпають від порушення їхніх трудових прав. Передусім це проявляється у неможливості держави забезпечити безпечні умови праці та своєчасну виплату заробітної плати. Водночас факт перебування регіону в зоні збройного конфлікту ще більше ускладнює ситуацію.

«Важливо розуміти, що це не просто окремі порушення, а цілий комплекс порушень та негативних соціальних наслідків, що наростають за принципом “снігової кулі”. Заборгованість із виплати заробітної плати, так само як і зупинення роботи вугледобувних підприємств без реструктуризації людського капіталу, тобто без створення нових робочих місць чи можливостей для розвитку малого підприємництва, призводять до активізації незаконного видобутку вугілля.  Це нищить економіку та становить небезпеку для тих, хто власне цим займається, і містить ризик використання дитячої праці»

– зауважила Анастасія Некрасова, аналітик ГО «Східноукраїнський цент громадських ініціатив»

Автори звіту також рекомендують комплекс заходів, спрямованих на вирішення проблем вугледобувної галузі та регіону в цілому. Із переліком рекомендацій можна ознайомитися за посиланням.

Звіт «Справжня ціна вугілля в умовах війни на Донбасі: погляд крізь призму прав людини» підготовано за підтримки Представництва Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні.

Контакти

  • jfpcoalition@gmail.com
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.