bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

На фестивалі Docudays презентували дослідження «Справжня ціна вугілля в умовах війни на Донбасі»

28 березня 2017 р. у Білій Залі Будинку Кіно відбулася презентація видання «Справжня ціна вугілля в умовах війни на Донбасі: погляд крізь призму прав людини».

 Видання підготоване ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив» у співпраці з іншими організаціями-членами Коаліції  «Справедливість заради миру на Донбасі» за підтримки Представництва Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні.

Дослідження ґрунтується на інформації, зібраній під час моніторингової поїздки до контрольованих урядом України територій Луганської та Донецької областей, експертних інтерв’ю, а також на інформації, отриманій від органів державної влади та з відкритих джерел.

«Іноді назву нашого дослідження сприймають  дещо однозначно: думають, що книга лише про вартість видобутку вугілля. Насправді у дослідженні ми говоримо не лише про це. Ми пишемо про цілий комплекс проблем краю, які пов’язані із вуглевидобутком: про корупцію, контрабанду вугілля під час війни, занедбане довкілля, дитячу працю, порушення соціальних і трудових прав шахтарів, перспективи розвитку регіону та інші проблеми. У виданні  також говоримо про  причини цих проблем, про те, що зумовило війну в шахтарському регіоні. Так,  важлива частина книги присвячена опису схем розкрадання державних коштів у вугільній промисловості, багаторічному економічному визиску природи, людей і громад Донбасу. Все це разом обумовило люмпенізацію частини місцевого населення,  зневіру в державі та створило сприятливий ґрунт для російської пропаганди, а згодом і військової агресії»,  – розповідає про зміст дослідження Володимир Щербаченко, голова ГО “Східноукраїнський центр громадських ініціатив”.

Аналіз зібраних у звіті матеріалів свідчить про численні порушення соціальних, трудових та екологічних прав, обмежені можливості для самореалізації місцевих жителів та неінклюзивність економічних інститутів у регіоні.

Після початку збройного конфлікту понад 70 % шахт усіх форм власності залишились на території, що контролюється незаконними збройними формуваннями. Варто розуміти, що залишились це - не просто шахти, а передусім люди, які працюють в небезпечних умовах. У нашому дослідженні ми намагались висвітлити ситуацію з порушеннями прав шахтарів по обидва боки лінії розмежування, однак інформація про стан дотримання трудових та соціальних прав на тимчасово окупованій території є фрагментарною, в тому числі через знищенням незалежного профспілкового руху на тимчасово окупованій території, переслідування та залякування профспілкових діячів, які могли би донести інформацію про реальну ситуацію”, – стверджує Анастасія Некрасова, аналітик ГО “Східноукраїнський центр громадських ініціатив”.

Під час презентації у Білій залі зав’язалася жвава дискусія. Зокрема, присутніх цікавило те, чи готові самі шахтарі до позитивних змін - адже у суспільстві є стереотип, що шахтар не може працювати не у вугільному секторі. Блогер, один із авторів видання, Денис Казанський навів низку прикладів на спростування цього стереотипу, в тому числі згадав свого колегу Максима Бутченка, який 12 років  пропрацював шахтарем на Донбасі, а нині є відомим журналістом.

Презентація відбулася в рамках правозахисної програми Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA  за участі авторів дослідження.

Контакти

  • jfpcoalition@gmail.com
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 1  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.
<