bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Одеса приєдналася до всеукраїнської акції на підтримку політичних прав ВПО

24 березня 2017 р. громадські активісти та вимушені переселенці провели в Одесі акцію на захист політичних прав ВПО.

За допомогою флеш-мобу учасники намагаються привернути увагу до проблеми, яка стосується майже 4% виборців України. Під час акції громадські активісти побудували карту України і продемонстрували відсутність голосу у вимушених переселенців і їх неможливість співати разом з усією Україною, показавши, що подолати цю проблему можна тільки об’єднавшись.

Захід організовувала Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України» як регіональний учасник коаліції громадських організацій, заснованої ГО «Громадський холдинг «Група Впливу» спільно з Impact Hub Odessa.

Нагадаємо, станом на 6 березня 2017 року, за інформацією Міністерства соціальної політики, в Україні зареєстровано 1 622 835 внутрішньо переміщених осіб. Таким чином, майже 4% українських виборців залишаються без права голосу. Через неврегульоване законодавство, внутрішньо переміщені особи третій рік не можуть скористатися одним з базових конституційних прав громадянина. Варто зазначити, що проблема неможливості голосування за місцем реального проживання стосується і так званих «трудових мігрантів», яких в Україні налічується близько 10 мільйонів чоловік.

Підкреслимо, що у Верховній Раді проходить збір підписів для реєстрації законопроекту щодо захисту виборчих прав внутрішньо переміщених осіб і так званих «трудових мігрантів». Законодавчі зміни були розроблені і запропоновані народним депутатам експертами громадських організацій, які займаються питаннями реформування виборчого законодавства, а також тими, які займаються правами внутрішньо переміщених осіб.

За словами виконавчої директора ГО «Громадський холдинг «Група Впливу» Тетяни Дурнєвої, для реєстрації законопроекту відбувається збір підписів народних депутатів з усіх фракцій і з усіх областей України для повної географічної і політичної репрезентації підтримки. На сьогодні вже зібрано 22 підписи.

Захід був організований Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» в коаліції з громадською організацією «Громадський холдинг «Група Впливу» і Impact Hub Odessa в рамках проекту «Підвищення рівня підготовки до виборів і політичної участі в Україні», який реалізує Міжнародна фундація виборчих систем (IFES) за підтримки Посольства Великобританії в Україні. Це - частина постійної спільної роботи зі зміцнення демократичного прогресу в Україні, яку підтримують Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерство міжнародних справ Канади і Посольство Великобританії в Україні. Будь-які думки, викладені в публікаціях, належать автору і не обов’язково відображають погляди Посольства Великобританії в Україні, уряду Великобританії, Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), уряду США, Міністерства міжнародних справ Канади або уряду Канади.

 

Матеріал опублікований у рамках спеціального медіа-проекту «Інформація для свідомих дій: почуй голос постраждалих внаслідок конфлікту на сході України», що  впроваджується Ресурсним центром ГУРТ за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США. 

Контакти

  • odesakvu@ukr.net
  • (048) 716-40-18 (048) 716-46-83
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.