bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Досліджено правові проблеми ВПО та ветеранів АТО з інвалідністю
22.03.2017

Протягом лютого-березня 2017 року експерти ГО «Суспільна служба правової допомоги» провели дослідження «Правові та соціальні проблеми ВПО та ветеранів АТО з інвалідністю в Луганській та Рівненській областях». 

Під час дослідження було проведено анкетування 100 ВПО та ветеранів АТО з інвалідністю, проаналізовано статистичну iнформацiю Державної служби зайнятостi, Державної служби статистики, Мiнiстерства соцiальної полiтики, обласних департаментiв соцiального захисту населення та публiкацiї засобiв масової iнформацiї.

Першу позицiю у рейтингу правових проблем ветеранiв АТО з iнвалiднiстю стало отримання посвiдчення учасника бойових дiй i як наслiдок всiх iнших необхiдних документiв, для отримання пiльг.  Чоловiки скаржаться на те, що не мають змоги чекати по кiлька мiсяцiв отримання документiв, а часте вiдвiдування вiйськкоматiв та iнших установ достатньо складне, бо не все примiщення можуть забезпечити вiльний доступ для iнвалiдiв. У Луганськiй областi з такою проблемою знайомi 35% респондентiв, а у Рiвненськiй 29%.

Перелiк правових проблем ВПО досить широкий. Зокрема, внутрiшньо перемiщенi особи часто стикаються з порушенням їхнього права на вiльне пересування з територiї, непiдконтрольної Українi. ВПО змушенi стояти у великих чергах, щоб отримати електронну перепустку. Це пов’язано з тим, що не завжди є технiчна можливiсть видати такий документ, а також вiдсутня єдина база даних. Крiм того часто порушуються права ВПО на соцiальнi виплати, освiту й медобслуговування, спостерiгаються труднощi у працевлаштуваннi та вiдновленнi втрачених документiв.

По житловим питанням таким як зняття з реєстрацiї за мiсцем проживання у Рiвненськiй областi зверталося 19% опитаних, а у Луганськiй областi близько 40% опитаних. Тiльки деякi з цих осiб вказали що у таких випадках у них виникали певнi проблеми правового характеру, частiше за все проблема була у надмiрному бюрократизмi нашої системи.

З повною версією звіту можна ознайомитись за посиланням - http://issuu.com/psla4/docs/report_22_03_2017

«Ініціатива активних громадян в підтримку  ВПО та учасників АТО – осіб з інвалідністю в Донбасі» реалізується ГО “Суспільна служба правової допомоги” в рамках проекту  «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», що  адмініструється у регіоні Донецькою обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» (Загальноукраїнське адміністрування проекту здійснює ГО Центр «Жіночі перспективи») за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Матеріал опублікований у рамках спеціального медіа-проекту «Інформація для свідомих дій: почуй голос постраждалих внаслідок конфлікту на сході України», що  впроваджується Ресурсним центром ГУРТ за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США. 

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.