bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

У Чернівцях пройшла виставка на захист політичних прав вимушених переселенців

18 березня 2017 р.  перед Ратушею у Чернівцях пройшла виставка репродукцій всесвітньовідомих картин, направлена на захист політичних прав вимушених переселенців та «трудових мігрантів».

Cтаття 24 Конституції України встановлює рівність конституційних прав і свобод громадян, а також їх рівність перед законом.

право голосу

Додатково Керівні принципи ООН з питань переміщення осіб в межах країни (1998) забороняють дискримінацію внутрішніх переселенців при використанні ними права на участь на рівноправних умовах у справах громади, право голосувати та брати участь у веденні державних та громадських справ, включаючи права доступу до ресурсів, необхідних для здійснення цього права.

переселенці

переселенці2

В Чернівецькій області на теперішний час проживають кілька тисяч переселенців, які згідно із чинним законодавством знову не голосуватимуть на найближчих місцевих виборах. Або голосуватимуть – якщо будуть почуті вимоги правозахисників та представників ряду громадських організацій. Для того, щоб переселенці мали можливість взяти участь у виборах, сьогодні потрібно одне – політична воля.

співпраця

Задля прискорення рішення цієї проблеми Громадський холдинг «Група Впливу» започаткувала всеукраїнську інформаційно-просвітницьку кампанію. В Чернівецькій області її координує ГО «Право. Захист. Справедливість».

Співпраця відбувається в рамках проекту «Підвищення рівня підготовки до виборів та політичної участі в Україні», який здійснюється Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES), та за підтримки Посольства Великої Британії в Україні.

Захід, проведений в суботу 18 березня перед чернівецькою Ратушею, пройшов у формі фотовиставки, яка мала назву «Абсурд», й привернув увагу багатьох відвідувачів та перехожих. Всім охочим були продемонстровані репродукції близько 30 світових шедеврів живопису відомих майстрів: Ботічеллі, Леонардо да Вінчі, Сезанна, Мане, Рембрандта, Ван Гога та інших.

В усі картини організаторами були внесені зміни в деталях, наприклад, в картині «Дівчина на кулі» була відсутня куля, а у картині «Свобода у вогні» не було Свободи, Мона Ліза не мала своєї відомої посмішки. Зробивши це організатори намагалися донести те, що кожна деталь у цілому визнаному шедеврі є важливою, так само як і кожен голос громадянина України. Отже ігнорування голосів переселенців є таким же абсурдом у загальному виборчому законодавстві України.

Крім того, під час заходу, що відбувся, всі охочі мали можливість ознайомитись з Білою книгою «Внутрішньо переміщені особи та участь у виборах: короткий огляд», що створена з метою стати всеохоплюючим посібником для органів адміністрування виборів та зацікавлених сторін. У книзі висвітлені юридичні і практичні питання, які стосуються участі переселенців у виборах.

Отже, питання забезпечення політичних прав внутрішньо переміщених осіб потребує термінового вирішення незалежно від наявності чи відсутності виборів в державі. Законодавче неврегулювання реалізації політичних прав ВПО призводить до соціальної наруги, має ознаки дискримінації по відношенню до ВПО, а також до інших категорій громадян України таких як «трудові мігранти», адже за результатами останніх досліджень близько 30% українців проживають не за місцем реєстрації».

Організатори заходу впевнені, що можливість реалізації вибочого права кожним громадянином України незалежно від його місця проживання буде яскравим прикладом дотримання задекларованих державних гарантій, в тому числі статті 24 Конституції України.

Матеріал опублікований у рамках спеціального медіа-проекту «Інформація для свідомих дій: почуй голос постраждалих внаслідок конфлікту на сході України», що  впроваджується Ресурсним центром ГУРТ за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США. 

Контакти

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 2  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.