bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

В Україні з’явилась профільна краудфандингова платформа – Donate Agro

Тепер знайти інвестиції у власний проект, пов'язаний з аграрною сферою, стане легше: бізнес-акселератор AgroTalks запускає першу в Україні галузеву краудфандингову платформу.

Механізм краудфандингу вже давно працює в світі і відповідає принципу «з миру по нитці», коли всі бажаючі вкладають в реалізацію проекту стільки, скільки можуть. Сума таких фінансових вкладень зазвичай не обмежена (хіба що тільки загальною вартістю реалізації проекту).

Наприкінці минулого року громадська організація Платформа розвитку агробізнесу AgroTalks запустила унікальний для України спеціалізований краудфандинговий майданчик для пошуку інвестицій в аграрні проекти - Donate Agro (посилання http://agrotalks.com/projects/ ).

Використання краудфандингової платформи Donate Agro має ряд переваг - розміщення агропроектів різної спрямованості від технологічних до соціальних, гнучка модель фінансування, при якій є можливість отримати гроші, навіть якщо фінансова мета кампанії не досягнута, а також привернення уваги громадськості до проблеми, яку проект вирішує.

Сума фінансових вкладень може починатися від 20 гривень і доходити до 1000-1500 гривень. У деяких випадках суми можуть бути в рази більше: десятки тисяч гривень або доларів, але тут спонсор очікує в обмін частку в бізнесі або прототип продукту. Тоді мова йде про інвестування і за цей напрямок відповідає команда Invest Agro.

«Це цілком передбачуваний для нас крок. Ми з командою останнім часом зосередилися на розвитку аграрних стартапів (відбір, акселерація, інвестування) і зіткнулися з такою ситуацією: є проекти, які фінансово не зовсім цікаві великим інвесторам, але потенційно вони можуть бути дуже потрібні агроринку (наприклад, технологія використання ДНК хмелю для визначення місткості смол незалежно від віку рослини і пори року), є соціальні проекти, які в принципі не про бізнес і прибуток, але вирішують якусь конкретну задачу в певному регіоні (наприклад, невелика ферма з вирощування перепелів, в зв’язку з переїздом із зони бойових дій). Такі проекти важливо підтримати, дати можливість реалізувати ідею і повірити в команду. Колективне фінансування - відмінний інструмент для подібного старту. Адже реальний бізнес малоймовірно буде інвестувати в ідею, яка сильно далека від комерціалізації, тому люди і готові просити у простого народу. При цьому інженери, розробники, автори проектів вкладають частину своїх коштів, але часом цього недостатньо. Ось і просять у інших. У світі подібна практика працює дуже успішно, та й в Україні є відомі краудфандингові платформи: той же Спільнокошт, але у нас важлива відмінність - ми спеціалізуємося на агротематиці і проводимо експертизу проектів за певним набором бізнес-критеріїв, перш ніж проект потрапляє на платформу», - розповідає Анна Верещак, керівник  з фандрайзингу та комунікації AgroTalks.

Краудфандингова платформа Donate Agro буде корисною для:

1. Авторів проектів, які знають і розуміють способи втілення своєї ідеї в життя, однак головною перешкодою залишається її фінансування.

2. Для проектів, яким потрібна невелика сума фінансування (до 300 000 грн).

3. Інших зацікавлених людей, які при ознайомленні з конкретним проектом хочуть бути причетним до розвитку економіки і українського суспільства в цілому, пожертвувавши певну суму грошей на його розвиток.

Як потрапити на краудфандингову платформу?

«Для початку необхідно подати заявку на сайті http://agrotalks.com/. Після чого команда громадської організації Платформа розвитку агробізнесу AgroTalks бере на себе роль ментора і експерта: оцінює потенціал і стартап на життєздатність, вивчає документи, аналізує фінансові запити, а самі автори проектів, в разі потреби і бажання, проходять або повноцінну програму акселерації в бізнес-школі , або консалтинг від представників бізнес-середовища, тільки після цього проект розміщуємо на платформі», - розповідає Тетяна Корнієнко, президент громадської організації Платформа розвитку агробізнесу AgroTalks.

Детальніше про правила роботи платформи: http://invest.agrochallenge.com.ua/pravyla/  або з усіх питань пишіть t.kornienko@agrotalks.com

Контакти

  • t.kornienko@agrotalks.com
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.