bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

На порталі «Правовий Простір» запрацював довідковий сервіс «АТО-консультант»

У лютому 2017 року на порталі «Правовий Простір» запрацював сервіс «АТО-консультант», що дає можливість у зручний спосіб ознайомитись із найбільш важливою для бійців інформацією.

Ветерани війни та члени їх сімей тепер можуть ознайомитися он-лайн з актуальною правовою інформацією завдяки інтерактивній електронній довідковій системі – кнопці «АТО-консультант». Сервіс розміщений на порталі «Правовий Простір» –  на головній сторінці та в розділі «Допомога військовим».

Для наповнення розділів сервісу юристи зробили наступне:

   - дослідили і систематизували основні законодавчі аспекти грошового забезпечення, інформацію про процедури звільнення з військової служби за контрактом у зв’язку із закінченням строку його дії,

   - розмістили роз’яснення щодо статусів, які присвоюються учасникам АТО,

    - оглянули державні та локальні гарантії,

    - детально описали, як оскаржувати бездіяльність органів влади та місцевого самоврядування,

    - надали повний перелік діючих програм і пільг для ветеранів АТО та членів їх родин у Херсонській області.

Саме ці питання ми розмістили в довіднику на основі звернень військовослужбовців. Також напередодні тренінгу в Херсонській Школі небайдужих громадян «Життя після АТО» провели опитування учасників і попросили визначити найбільш актуальні питання військових, відповіді на які їм складно знайти самостійно. У топі саме така п’ятірка, — пояснює юристка Олена Романова.

— Тому можна сказати, що АТО-консультант формувався, опрацьовувався і групувався з найбільш актуальних наразі питань, які хвилюють учасників АТО та членів їх родин, - додає координаторка громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини у місті Рівне Марія Цип’ящук.

Окрім покрокових алгоритмів дій, кнопка «АТО-консультант» містить повний перелік пільг та програм, що діють наразі в Херсонській області.

Надаючи правові консультації учасникам АТО, ми побачили, що бійці, які повертаються з війни, залишаються розгубленими перед державною бюрократичною машиною. Часто не знають, які пільги передбачені для них районними та обласними програмами, тому ми  зробили 42 запити, зібрали інформацію по 18 районах та області в цілому, і виклали перелік локальних пільг у максимально зручній та доступній формі. Нині це єдине місце, де зібрані всі пільгові програми, що діють на Херсонщині, — уточнює юрист ІРЦ «Правовий простір» Сергій Плахотнюк.

За його словами, юрист ІРЦ «Правовий простір» оновлюватиме та доповнюватиме зібрану інформацію відповідно до змін у законодавстві та потреб ветеранів АТО та членів їх сімей.

Чимало бійців вже перевірили зручність «АТО-консультанта» , — розповідає волонтерка проекту Олена Фесенко, яка допомагала збирати інформацію, що лягла в основу інтерактивної довідкової системи. — Кнопкою користуватися дуже зручно, адже, крім рекомендацій юриста, у кожному розділі можна знайти зразки необхідних документів.

Волонтерка зазначає, що скористатися електронним довідником зможе навіть недосвідчений користувач. Достатньо лише зайти на сайт www.legalspace.org. У верхньому лівому кутку, на синьому фоні розміщено напис «АТО- консультант» – наведіть на нього курсор — у випадаючому меню побачите систематизовану за розділами інформацію .

Автори проекту зауважують: наразі кнопка працює лише  в україномовній версії сайту.

Інформація для херсонців

Якщо вам необхідна додаткова консультація, звертайтеся за безоплатною правовою допомогою до Херсонського офісу Мережі правового розвитку при ІРЦ «Правовий простір». Графік роботи: Пн., СР. З 9.00 до 15.00, запис на прийом телефоном: 099-468-38-48 (працює в робочі дні з 10.00 до 18.00)

Довідка

Збір інформації для інтерактивноїі електронної довідкової системи «АТО-консультант» та її тестування проводилися в рамках Школи для небайдужих громадян «Життя після АТО», що відбулася в листопаді-грудні 2016 року. Організатори: ГО ІРЦ «Правовий простір», ХОБФ «Джерело життя», Центр допомоги учасникам АТО при ХОДА, Херсонський регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Херсонській області – в рамках проекту «Херсонська Школа небайдужих громадян «Життя після АТО».

Автор: Тетяна Фінкевич, ІРЦ “Правовий простір”

Контакти

  • Правовий Простір
  • 099-468-38-48
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.