bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Опубліковано звіт про гендерно-обумовлене насильство

Східноукраїнський центр громадських ініціатив та громадські організації – учасники Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі» опублікували звіт «Невисловлений біль» присвячений дослідженню ситуації із гендерно-обумовленим насильством (ГОН).

Звіт доступний англійською та французькою мовами.

У результаті моніторингу було виявлено, що різні форми такого насильства зафіксовані у кожному третьому інтерв’ю зі свідками або постраждалими від порушень прав людини на Донбасі, які перебували у незаконних місцях несвободи.

Опрацювавши 276 таких інтерв’ю, правозахисники з’ясували, що принаймні 206 осіб – 92 чоловіка та 114 жінок – пережили гендерне насильство. Це свідчить про те, що подібний злочин практично однаковою мірою торкаються жінок та чоловіків, що перебували у незаконних місцях несвободи.

Серед причин гендерного насильства – підтримка української армії, військова служба в армії чи добровольчих батальйонах, політичні чи релігійні погляди, раса, етнос, сексуальна орієнтація, однак в окремих випадках для цього не потрібно було жодних причин.

«Я благала їх не бити мене, казала, що я вагітна. Вони сказали, що добре, що дитя «укропа» має померти. [] Я була на третьому місяці вагітності, і після побиття в мене почалася кровотеча. Я втратила свідомість», – пригадує одна з постраждалих, яка перебувала в полоні у приміщенні колишнього заводу «Ізоляція» в Донецьку.

Серед випадків, задокументованих Коаліцією «Справедливість заради миру на Донбасі», у 84 інтерв’ю йшлося про злочини, скоєні проросійськими бойовиками.

В усіх задокументованих випадках постраждалі не мали можливості поскаржитися на злочини, оскільки перебували у незаконних місцях несвободи. При цьому після звільнення лише чверть із них негайно звернулася до правоохоронних органів.

Цього тижня українські правозахисники розповіли дипломатам та громадськості про звіт «Невисловлений біль» у Центрі запобігання кризам ОБСЄ в Австрії  та у Міністерстві закордонних справ Франції.

Більше інформації про гендерно-обумовлене насильство, скоєне під час конфлікту на сході Україні – у звіті «Невисловлений біль».

Контакти

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.