bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

На КПВВ «Майорськ» відкрився пункт безоплатних юридичних консультацій

Для надання необхідної правової допомоги громадянам, котрі перетинають лінію розмежування, та жителів «буферної зони», 17 січня 2017 року на контрольно-пропускному пункті «Майорськ», що на Донеччині, відкрився консультаційний пункт безкоштовних юридичних консультацій.

Організатори кажуть, що відтепер усі, хто того потребує, мають змогу отримати безкоштовні консультації юристів, допомогу при складанні заяв, інформацію про розташування державних органів, органів виконавчої влади, пункти, де можна отримати гуманітарну допомогу тощо.

Першим клієнтом консультаційного пункту став Андрій Матюха, житель Горлівки. За словами чоловіка, не кожен має юридичну освіту для того, щоб розібратися у всіх питаннях, або до кого звернутися при необхідності, що ускладнює життя звичайних громадян.

«Двох бланків ніде не дадуть, тож права на помилку немає. Іноді заяви можна складати вічно. А тут, бачите, мені допомогли все заповнити і я із радістю повертаюся додому, і голова не болить», - зазначив Андрій Матюха.

Людмила, жителька Горлівки, звернулася до консультаційного пункту для отримання інформації про переоформлення закордонного паспорту. «Щомісяця перетинаю пропускний пункт. Така допомога необхідна, адже багато людей юридично не грамотні.  Всякі бувають ситуації, і куди йти?  А от – консультаційний пункт!» - каже пані Людмила.

Тисячі громадян щодня перетинають лінію розмежування, та коли опиняються в новому місті відчувають себе розгубленими. Не знаючи, куди необхідно звернутися за тим чи іншим питанням, громадяни відвідують одну інстанцію за іншою. Через що, зазвичай, вирішити проблему у стислі строки не вдається.  Зважаючи на те, що у більшості тих, хто перетинає контрольно-пропускні пункти відсутнє житло або знайомі, які можуть їх прихистити на певний час, громадяни зазвичай не мають фінансової змоги винаймати житло, тож сподіваються вирішити проблеми за один день, щоб увечері повернутися додому.

За словами Артема Рожкова, виконуючого обов’язки начальника відділу прикордонної служби «Бахмут», 16 січня 2017 року за добу лінію розмежування через контрольно-пропускний пункт в’їзду-виїзду «Майорськ» (КПВВ «Майорськ») перетнуло більше 700 автомобілів та близько 6 тисяч громадян. Не зважаючи на обстріл, що відбувся напередодні, через що деякий час на КПВВ було відсутнє електропостачання,  в день відкриття консультаційного пункту на Майорську зібралося чимало людей.

Директор Краматорського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Ярослав Писарев каже, що громадяни зможуть проконсультуватися з будь-яких юридичних питань, дізнатися про роботу та місця розташування управлінь соціального захисту населення, пенсійного фонду тощо.

«Люди зможуть проконсультуватися з будь-яких правових питань, отримати деякі логістичні дані. Також зможуть дізнатися про усі можливі соціальні проекти наших партнерів, де можна отримати гуманітарну допомогу. В цілому, будь-якою наявною у нас інформацією ми готові поділитися» - зазначає Ярослав Писарев.

У 2016 році до Краматорського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, що скеровуватиме роботу консультаційного пункту на КПВВ «Майорск», та бюро правової допомоги, підпорядкованих йому, звернулося понад 3,5 тисячі осіб. Усі вони, в першу чергу, отримали безкоштовні юридичні консультації, а понад 500 осіб мали змогу захистити свої інтереси у судах завдяки адвокатам, послуги яких оплатила держава.

Крім того, з 5 січня цього року набув чинності Закон України «Про Вищу раду правосуддя», що вніс зміни до закону «Про безоплатну правову допомогу» в частині суб’єктів права на безоплатну вторинну правову допомогу (відтепер переселенці та ті, хто претендують на отримання статусу внутрішньо переміщеної особи, мають змогу отримати адвоката для захисту своїх інтересів). Таким чином, люди, котрі звертатимуться до консультаційного пункту, що розташований на КПВВ «Майорськ», отримуватимуть не тільки необхідну інформацію та консультації, а й за необхідності зможуть заповнити необхідні документи, щоб адвокат зміг захистити інтереси особи в судах, державних органах тощо.

Організатори кажуть, що на Майорську консультаційний пункт працюватиме стільки, скільки це буде необхідно.

«Якщо це буде актуально, якщо ми зможемо погодити це з усіма інстанціями, будемо розширятися. Ми зробимо все можливе, щоб такі пункти запрацювали на лінії розмежування у Новотроїцькому та Луганській області» - зазначає Вартан Мурадян, спеціаліст з правових питань Управління Верховного комісаріату ООн у справах біженців.   

Надання безоплатної правової допомоги на лінії розмежування - проект Міністерства юстиції України, підтриманий Норвезькою радою у справах біженців та Управлінням Верховного комісаріату ООН у справах біженців (УВКБ ООН).

Матеріал підготовлений у рамках спеціального медіа-проекту «Інформація для свідомих дій: почуй голос постраждалих внаслідок конфлікту на сході України», що  впроваджується Ресурсним центром ГУРТ за фінансової підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. 

Контакти

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 2  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.