bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Розпочав свою роботу «Партнерство у сфері професійної освіти в Україні»

19 жовтня у Львові та 20 жовтня 2016 р. у Луцьку підписано Угоди про співпрацю між Освітнім центром баварської економіки (bbw) та професійно-технічними навчальними закладами (ПТНЗ). У рамках цих угод у Волинській та Львівській областях розпочав свою роботу трирічний Німецько-український проект: «Партнерство у сфері професійної освіти в Україні».

Його створено, щоб допомогти у налагоджені контактів між професійно-технічними навчальними закладами та підприємствами Львівської та Волинської областей. У результаті роботи Проекту учні навчальних закладів зможуть пройти практику з подальшим можливим працевлаштуванням. Ще однією метою ініціативи є обмін досвідом, майстри виробничого навчання отримають інтенсивну підготовку і консультації на актуальні теми профтехнавчання, які зможуть використати у своїй повсякденній роботі. Впровадження інноваційних методик освіти підвищить професійний рівень українських фахівців в обраних ними спеціальностях.

Ця ініціатива, завдяки кращій кооперації підприємств та професійно-навчальних закладів, а також впровадженню нових змістових наповнень навчанння, сприятиме вирішенню проблеми міграційних процесів, яка має місце у Львівській та Волинській областях.

Реалізація проекту «Партнерство у сфері професійної освіти в Україні» розпочалася з підписання угод про співпрацю з першими партнерами. Ними стали Львівське міжрегіональне вище професійне училище автомобільного транспорту та Вище професійне училище № 20 у Львові, а також Луцьке вище професійне училище і Ковельський професійний ліцей на Волині.

Завдяки проекту випускники професійної освіти матимуть вищу кваліфікацію і гідну оплату праці, а місцеві підприємства отримають кваліфікованих працівників, навіть під час практики учнів.

Обрані партнери – не єдині, які будуть залучені до реалізації проекту. Для отримання детальної інформації про проект звертайтесь до координатора програми в Україні – Андрія Яніва: e-mail: yaniv.andriy.extern@bbw.de

Фолькер Фальх, керівник міжнародного департаменту групи bbw: «Я радий і вірю, що нам під силу успішно реалізувати цей проект. Неозброеним оком видно, що в Україні він є дуже актуальним та потрібним. Ми прийшли сюди з досвідом.

Аналіз економіки Німеччини показав, що ту кризу, яка виникла 8 років тому, країна пройшла досить стабільно через те, що ми маємо добре навчений професійний персонал. Можливо, у нас немає кращих інженерів, ніж в інших країнах, проте в нас є дуже добра робоча сила. І, що важливо, ми маємо одні з найнижчих статистичних показників за рівнем безробіття серед молодих людей у світі.  Що також важливо при реалізації інвестицій у промисловості, – раніше підприємство шукало дешеву країну для інвестицій, а сьогодні – постає питання професійно навчених людей. Це пояснюється тим, що економічні процеси стають більш комплексними, більш складними. Тож, що підтверджується уже великим інтересом до проекту зі сторони бізнесу та навчальних закладів, бачу ми зможемо бути корисними Україні».

Володимир Кубай, директор вищого професійно-технічного училища № 20 у м. Львові: «Ми раді працювати у цьому проекті, адже його основне завдання – це так підготувати робітників, щоб українські підприємства були зацікавлені брати наших спеціалістів на роботу. А для цього учні повинні мати високу кваліфікацію. Сподіваюсь, спільно із нашими німецькими партнерами ми підвищимо якість підготовки молодих спеціалістів».

Олег Саврук, директор «Міжрегіонального вищого професійного училища автомобільного транспорту»: «Ми з радістю долучаємось до цього проекту, бо, як я розумію, він дасть поштовх до нових технологій та нового обладнання, до нового навчання, а також, нарпиклад, більш продуктивну співпрацю з «Електронтрансом». Тиждень тому я побачив на цьому підприємстві сучасне виробництво, де можна й самому навчитися, побачити нове обладнання. Ми вже домовились, про співпрацю, яка дасть позитивний результат».

Контакти

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.