Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Студентське братство» розпочала просвітницьку кампанію для роз’яснення молоді проблем парникового ефекту та зміни клімату, а також залучення юних громадян до громадської еколого-просвітницкої діяльності. Заходи відбуваються у навчальних закладах Луганської, Донецької і Харківської областей в рамках одного з компонентів проекту «Школа громадянської освіти для молоді Сходу України», який здійснює ВМГО «Студентське братство» за підтримки евакуйованої з окупованого Донецька будівельної компанії «Будівництво і монтаж».
ВМГО «Студентське братство» ставить собі за мету поширення серед молоді розуміння процесів зміни клімату, способів стримування/зменшення викидів в атмосферу, мінімізації інших факторів розвитку парникового ефекту, який призводить до глобального потепління. Юні лектори під час презентацій серед однолітків завдяки мотивуючим відеороликам та екологічним іграм поширюють розуміння проблеми зміни клімату і на власних прикладах розкривають способи громадської участі у захисті довкілля.
Під час просвітницьких заходів лектори Студентського братства використовують посібник «Граючи змінюємо світ: посібник екологічних ігор з тематики зміни клімату», що розроблений спільно ГО «Колегія екологічної освіти «Світ Освіт» та Всеукраїнським екологічним клубом «Зелена Хвиля» за підтримки Національного екологічного центру України у рамках програми Climat Forum East II.
Своєрідний старт громадської просвітницької кампанії з тематики зміни клімату відбувся під час еколого-просвітницької акції «Захистимо дерева – щит Планети від зміни клімату», яка булавідображена в ефірі п’яти телеканалів: «Еспресо-TV», «САТ», «До тебе», «САТ+» і «Донбас».
Використовуючи київський досвід, викладений у посібнику «Адаптація до зміни клімату: зелені зони міст на варті прохолоди», виданого ГО УЕК "Зелена Хвиля" за підтримки Національного екологічного центру України в рамках програми Climat Forum East II , активісти ВМГО «Студентське братство» планують провести громадське лобіювання необхідних рішень міських рад на Сході України у сфері озеленення із застосуванням саме тих дерев, які найкраще захищають від надмірної спеки, що стала одним з проявів зміни клімату. Адже під час глобального потепління збільшується кількість спекотних днів у наших містах влітку і саме такі дерева як гіркокаштани (на прикладі проведеного у м.Києві дослідження) можуть забезпечити потужніше, порівняно з іншими деревами, затінення і охолодження поверхні у містах.
Завдяки екоурокам школярі та студенти почали дізнаватися, як ще під час навчання в школі, коледжі чи університеті, кожен може щось зробити для довкілля, для протидії зміни клімату, для захисту свого міста від літньої спеки, зокрема, шляхом лобіювання відповідних способів озеленення у містах тощо. Член Правління ВМГО «Студентське братство» Уляна Ковальчук зазначила, що для початку цієї діяльності було обрано саме Луганську, Донецьку та Харківську області тому, що вони є серед регіонів України, де найбільше викидів в атмосферу, які спричиняють зміну клімату на Планеті.
Підтримку в проведенні екоуроків Студентському братству надають органи управління освітою на обласному, районному, міському рівнях, а також адміністрації навчальних закладів. Залученню своїх студентів до числа волонтерів ВМГО «Студентське братство», які проводитимуть екологічні ігри та презентації у школах, сприяють адміністрації педагогічних університетів і колеждів, де вчаться майбутні педагоги.
Коментарі