bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Українські розробники створили систему, яка відстежує витрати державних коштів з 2008 року

У Києві презентували систему, яка дозволяє відстежити усі державні закупівлі, здійснені починаючи з 2008 року. База даних «Закупівлі» вже отримала визнання на міжнародному рівні. Вона дозволяє користувачам дізнатися, скільки і на що витрачається державних коштів за кожний конкретний період часу.

“Наша база даних «Закупівлі» дозволяє вам працювати за багатьма параметрами, – розповів один з розробників Владислав Герасименко. – Наприклад, ви можете побачити, які закупівлі і на які суми здійснювала визначена державна установа за визначений період. Також легко відслідкувати, що і за якою ціною продавала державі конкретна компанія за увесь час або за певний період. Ви навіть можете знайти усі державні установи, які купили певний товар, — наприклад, ноутбуки, автомобілі, бензин — за вказаний період. База дає можливість розширеного пошуку”.

Дослідити хто, як, що і коли продавав державі можна за посиланням: http://z.texty.org.ua/

Керівник проекту Анатолій Бондаренко підкреслив, що “Закупівлі” особливо корисні в роботі журналістів-розслідувальників, економічних журналістів та бізнесменів, які хочуть краще розуміти цінову політику. Він розповів, що команда почала створювати систему у 2011 році. “Ми отримали дані, можна сказати, напівлегально — створили робот, який збирав усю необхідну нам інформацію з “Вісника державних закупівель” від 2008 року до актуальної дати. З “ВДЗ” ми працюємо і дотепер, адже частина закупівель там фігурує і досі. Віднедавна ж основним джерелом інформації для нас є система “Прозоро””.

Присутній на презентації проекту директор Департаменту держзакупівель Мінекономрозвитку і торгівлі Олександр Стародубцев сказав, що підтримує команду “Закупівель”. Він додав, що “Прозоро” працює над удосконаленням уніфікації даних — для кращого обміну інформацією. Також Стародубцев підкреслив, що такі сервіси, як “Закупівлі” та “Прозоро” сприяють відкритості і успішно працюють на зниження рівня корупції в державі.

Нагадаємо, що проект “Закупівлі”, здійснений командою інтернет-видання “Тексти”, у 2012 зайняв друге місце на Міжнародному конкурсі з журналістики даних, випередивши проекти BBC.

Дослідити хто, як, що і коли продавав державі можна за посиланням: http://z.texty.org.ua/

Контакти

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.