16 вересня 2016, Київ – Команди-переможці отримали грошові винагороди для подальшої розробки та впровадження інноваційних технічних рішень, що допоможуть громадянам отримувати нові якісні сервіси, ефективно взаємодіяти та безпосередньо впливати на владу, а владі – досягти нового рівня прозорості та ефективності.
Нагороди вручили Олександр Саєнко, Міністр Кабінету Міністрів України Міхал Боні, депутат Європейського Парламенту, Хольгер Тауш, Директор Швейцарського бюро співробітництва в Україні. Така увага до конкурсу з боку українського уряду та з боку іноземних держав свідчить про важливість проведення такого інноваційного заходу та є запорукою підтримки інновацій у сфері е-демократії і надалі.
Переможці першого циклу національного конкурсу ІТ-проектів з е-демократії EGAP CHALLENGE:
1 місце – 250000 грн.
OpenDataBot - https://telegram.me/OpenDataUABot
Сервіс моніторингу реєстраційних даних компаній для запобігання рейдерським захопленням і контролю контрагентів. Сервіс, яким користуються щодня тисячі власників компаній і юристів, використовує інформацію з відкритих державних реєстрів та джерел.
2 місце – 200000 грн.
Виборча Варта - http://openvote.in.ua
Інтерактивна платформа, яка дозволяє в один клік побачити підсумки виборів на карті, виявити аномалії в ході та результатах голосування, а також дізнатися історію кожного кандидата.
EcoСitizens
Інформаційна система екологічного моніторингу, що використовує велику кількість пристроїв на базі процесору Arduino. Масовість забезпечує деталізацію моніторингу та оперативність реагування на екологічні інциденти.
3 місце – 125000 грн.
Edupay - https://edupay.com.ua
Зручний інтернет-сервіс для онлайн-оплати за навчання, харчування, гуртки та факультативи у навчальних закладах України. Сервіс дозволяє навчальним закладам приймати онлайн-оплату та прозоро залучати додаткові фінанси. Батьки отримують можливість самостійно обирати, на що витрачати благодійний внесок, і через модуль «прозора благодійність» контролювати збір коштів та їх витрати.
I4Cinformerforcitizens
Сервіс інформування мешканців, завдяки якому містяни матимуть можливість отримувати оперативну інформацію щодо різних важливих подій міста, надзвичайних ситуацій, роботи комунальних служб через мобільні додатки.
GoGreen - http://go-green.space
Соціальна мережа для активістів по вуличному прибиранню, за допомогою якої вони можуть об’єднуватися для підтримання чистоти в своєму місті. Основна мета проекту - виховувати у громадян дбайливе ставлення до життєвого простору.
Скільки ресурсів споживає Ваш будинок - http://bldng.info
Сервіс контролю витрат на комунальні платежі жителями будинків з метою економії ресурсів. Представники влади отримають можливість аналізувати споживання будівлями газу, води, електрики та тепла для впровадження енергоефективних заходів.
Приз 50000 грн.
Моніторинговий проект ОКО - http://www.ukroko.org
Ресурс моніторинга світових медіа щодо згадок про Україну з метою покращення іміджу країни на міжнародній арені.
Портал органічного землеробства
Геоінформаційний портал для управління конкурентоспроможністю органічного виробництва та е-комерції.
E-voxСистема голосування для місцевих рад - інструмент автоматизації процесів голосування, а також автоматичного збору зведеної інформації та публікації у відкритих інтернет-джерелах.
Photofact
Сервіс, який перетворює фото в звітний документ, захищений від підробки. Фіксується точний час, місце і автор репортажу. Сервіс складається з додатку та хмарної платформи, які спрощують контроль і автоматизують моніторинг.
Транслітерація міст
Сервіс націлений на виправлення помилкових назв населених пунктів та забезпечення їх правильності застосування в інтернеті. Сервіс дозволить підвищити ефективність та якість даних на інтернет-ресурсах.
Приз 25000 грн.
Реєстрація учасників міських ярмарок - http://simple.if.ua/fairfairСервіс он-лайн реєстрації учасників міських ярмарок.
Електронний історичний архів
Соціальний проект, що має на меті створення електронної бази фондів архівів України. Проект розраховано на 5 років з перспективою розвитку та розширення. На початковому етапі планується створити базу даних з фондів, що містять генеалогічну інформацію: церковні метричні книги, переписи населення, рекрутські списки, акти громадянського стану тощо.
Портал Психологічної служби
Сервіс для автоматизації документообігу Психологічної служби України (тестування школярів, звітність, статистика).
Світ Громад - http://woc.org.ua
Е-середовище, яке забезпечить українські громади інструментами моніторингу, контролю, обміну позитивним досвідом та створить умови конструктивного змагання як одного з важливих факторів мотивації до впровадження змін
Формат конкурсу складався з кількох етапів: оголошення конкурсу в регіонах та визначення найбільш пріоритетних тем для розробки ІТ-рішень. На конкурс було подано майже 70 заявок. Впродовж літа в рамках 4 креативних вікендів проходила презентація проектів, визначення ідей-переможниць, які команди потім доопрацьовували з менторами впродовж двомісячної інкубації перед фінальною презентацією на національному етапі. Внесок бізнес-партнерів конкурсу передбачав надання продуктів та послуг компанії, експертної підтримки та менторингу. Партнерами проекту є компанії-лідери ІТ сфери, зокрема IBM, Cisco Systems, De Novo, Intel. Тому їхня роль у проведенні навчання, наданні власних технологій та продуктів для учасників конкурсу є запорукою створення сучасних та інноваційних ІТ-інструментів у сфері е-демократії. Пілотними майданчиками для проведення конкурсу є Вінницька, Дніпропетровська, Волинська та Одеська області. Конкурс проведений за методологією, створеною за сприяння експертів британського Open Data Institute. EGAP CHALLENGE – одна з ініціатив програми «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), що реалізується Фондом Східна Європа, Фондом Innovabridge, Державним агентством з питань електронного урядування та партнерами за підтримки Швейцарської Конфедерації. Програма спрямована на використання новітніх інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ), що допомагатимуть вдосконалити якість врядування, покращать взаємодію влади та громадян та сприятимуть соціальним інноваціям в Україні.
За детальнішою інформацією звертайтесь до Катерини Копчук, менеджера із зв‘язків з громадськістю Фонду Східна Європа Катерина Копчук (044 200-38-24/25/26) або [email protected]
Коментарі