bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Одеський Комітет виборців випустив посібник для депутатів
14.07.2016

Одеська обласна організація Комітету виборців України спільно з ученим, автором багатьох робіт з питань діяльності органів місцевого самоврядування та виборчого законодавства, доцентом кафедри правових дисциплін Економіко-юридичного інституту м. Чернівці Борисом Руснаком видала інформаційно-довідковий посібник з організаційно-правових основ роботи місцевих рад, їх посадових осіб, а також депутатів - «Місцеве самоврядування в Україні: теорія і практика».


Посібник, об’ємом більш ніж 700 сторінок, містить в собі теоретичну, нормативно-правову інформацію, а також практичні поради депутатам щодо ефективної реалізації свого статусу.

Це вже третій, перероблений і доповнений посібник, який видає Одеський КВУ в допомогу місцевим депутатам і працівникам органів місцевого самоврядування. Книга завжди користується популярністю і успіхом серед народних обранців.

Як відзначають автори, чинне виборче законодавство не містить вимог щодо професійного рівня кандидатів в депутати і на посади голів місцевих рад, тому депутатами місцевих рад, сільськими, селищними та міськими головами нерідко стають люди, які далекі від проблем місцевого самоврядування, не володіють інструментами для їх вирішення, погано орієнтуються в нормативно-правових актах, що регулюють функціонування органів публічної влади в цілому і місцевого самоврядування зокрема.

«Результати виборів 2015 року привели до істотної зміни кадрів в апаратах місцевих рад, їх виконавчих органах, оскільки політичні сили, які здобули перемогу на виборах, виявили бажання мати і тут своїх людей. Тому нерідко на зміну досвідченим, професійно підготовленим працівникам іноді прийшли люди без відповідної підготовки. До цього слід додати відсутність у нашій державі належної системи професійного навчання депутатів місцевих рад та працівників їх виконавчих структур. Частково цю функцію здійснюють Центри перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ і організацій, які функціонують в кожному обласному центрі. Але цього мало, тому навчанням зовсім не охоплюється депутатський корпус », - сказано в посібнику.

У той же час, депутати, сільські, селищні та міські голови повинні володіти вміннями, знаннями та навичками з вирішення всіх питань життєдіяльності суспільства.

Саме на сприяння формуванню професійної влади, на підвищення професійного рівня обраних представників політичних партій і посадових осіб направлене видання посібника «Місцеве самоврядування в Україні: теорія і практика».

При його підготовці використані праці українських вчених, які досліджують проблематику місцевого самоврядування, наявний практичний досвід в цій сфері, напрацювання громадських організацій.

У посібнику висвітлено питання історії розвитку місцевого самоврядування в Україні, розкрито його сучасна система, основи, функції та повноваження місцевого самоврядування, статус і повноваження депутатів місцевих рад, розкриті форми реалізації громадянами права на участь в управлінні місцевими справами, висвітлені деякі аспекти реформування місцевого самоврядування і здійснення децентралізації влади в Україні.

Крім того, в посібнику розміщена Європейська Хартія місцевого самоврядування, деякі інші міжнародні акти, базові законодавчі акти, що регулюють функціонування місцевого самоврядування в Україні, глосарій термінів та перелік літератури з питань місцевого самоврядування.

Посібник поширювався серед учасників семінарів, які пройшли в Одесі та області, чиновників і депутатів місцевих рад області. Також екземпляри посібника будуть передані в районні та міські бібліотеки Одеської області.

З книгою можна ознайомитися ТУТ.

Контакти

  • Одеська обласна організація Комітету виборців України
  • [email protected]
  • (048) 716-40-18 (048) 716-46-83

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.